Enter your dates to check availability and book this hotel

Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive

Raa Atoll, Raa Atoll, Maldives Islands, Maldives (Show on map)

Book now!

Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Exterior Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial View Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial View Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial View Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial View Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Resort Overview Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Seaplane Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Hotel Exterior Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Hotel Exterior Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - Bedroom Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - Bedroom Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - Bedroom Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - Terrace Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - Bedroom Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - Exterior
Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Bathroom Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Bathroom Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Lobby Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Swimming Pool Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Swimming Pool Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Conference Hall Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Lobby Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa - Treatment Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa - Treatment Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa - Amenities Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Dining
Area: Raa Atoll Number of Rooms: 215

Hotel Condition/Cleanliness
Room Comfort/Standard
Food/Dining
8.4
Families with older children (5)
Sort by:
Lixin S. Families with older children China, February 26, 2015
安静,美丽,干净的小岛和美味的食物

安静的小岛,舒适的房间,柔软的沙滩
9.7
Meedhupparu的沙滩是非常棒的,每间沙屋都有相当大的一篇私家海滩。房间很大很舒适,蚊虫不多。开放式的浴室非常有意思。整个岛离马累不远不近,除了来往该岛的水飞外没有其他的噪音打扰。这个岛的北岸水浅珊瑚礁多很适合浮潜。晚上九点半会有工作人员在北栈桥喂鱼,可以看见各种各样的海底生物比如金枪鱼、鳐鱼、海龟等。唯一美中不足的就是岛上房间内没有WiFi,而酒吧里的WiFi需要付费。酒很一般,食物还行,每天不同种花样。全包这个价格相当实惠了。
Ning P. Families with older children China, July 26, 2014

Wang Y. Families with older children China, October 3, 2012
不错的选择

性价比合适,舒适悠闲
8.7
自己去年去的,这次是推荐了朋友一家,带着女儿,回来后超赞。水飞大概40分钟左右,不是距离很远,但也能感受一下水飞的美景,吃得也还好,种类很多,记得还有一晚是中式,但味道当然也已经入乡随俗了!特别怀念观鱼亭,水下就是笔直的大海沟,壮观震撼,浮浅非常好,全包,总的来说非常美妙的一次旅行。
Elizaveta S. Families with older children Russia, January 11, 2015
Нам понравилось.

Пляж, море, номер.
8.3
Отдыхали со 2 января по 11. В аэропорту очень приятно встретили, зарегистрировали на внутренний рейс и проводили в уютный лаунж. Долетели отлично! На пирсе нас встретили очень дружелюбно, проводили на ресепшен , т.к. на обед мы опоздали, то нас на ресепшен накормили обедом, после чего дали ключи от номера. Мы бронировали 2 номера для 2-х родителей и 2-х детей. Номера нам дали просто шикарные 125 и 126. Я заранее писала в отель с просьбой предоставить номера. Рядом с нашими номерами очень уютные деревья, благодаря им не видно соседние бунгало, и Соответственно никто из соседей нам не мешал. В номере все чисто, просторно и уютно. Номер убирали отлично. Пляж шикарный, песок мелкий, белый, коралловый риф отличный и находится прямо напротив нашего бунгало. Питание в отеле нас очень устроило. Блюда менялись каждый день в течение недели. Из напитков пили только красное или белое вино, иногда вроде ничего, а иногда похоже на уксус. Коктейли не пили , слишком химией отдает. Вечерами в отеле играет живая музыка. Из вечерних развлечений раз в неделю крабьи бега (платные, в других отелях в которых мы были крабьи бега были бесплатные ) и каждый день кормят рыб на пирсе. Так отель нам очень понравился и мы с удовольствием приехали бы снова.
Andrii A. Families with older children Ukraine, May 12, 2010
Замечательный отдых на райском острове

Красивая природа, небольшой остров, относительно недорогой отель
9.3
Отдыхали с 6 по 12 мая. Совмещали с отдыхом на Шри Ланке. На Мальдивах были впервые. Очень понравилось, особенно пляж и океан. У нас было оплачено FB. На месте мы сразу же доплатили за All inc по 33 доллара за человека в сутки. Думаю, что не прогадали, так как напитки очень дорогие: кока-кола 0.3л - 5 дол., пиво 0.3л - 7 дол. минеральная вода - 5 дол. за 1.5л, крепкие напитки около 7 дол. за 50мл. Еда вполне нормальная, хотя и не очень разнообразная. Дождь был один раз и то ночью. Два дня было облачно, что нельзя назвать отрицательным моментом, так как солнце очень сильное. Особые впечатления получили от полета на гидросамолете. Рекомендую этот отель, но больше недели пребывания, на мой взгляд, будет уже скучновато.
Travel tip: Бырите с собой маски. Очень красивые рыбы недалеко от берега

Book now!

Sale ends soon!

Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial ViewAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - ExteriorAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial ViewAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial ViewAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial ViewAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Aerial ViewAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Resort OverviewAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - SeaplaneAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Hotel Exterior Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Hotel Exterior Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - BedroomAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - BedroomAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - BedroomAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - TerraceAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - BedroomAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Beach Villa - ExteriorAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - BathroomAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - BathroomAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - LobbyAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Swimming Pool Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Swimming Pool Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Conference HallAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - LobbyAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa - TreatmentAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa - TreatmentAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - SpaAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa - AmenitiesAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - DiningAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Main RestaurantAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Main Restaurant - BuffetAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Sunset BarAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Sunrise BarAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - GymAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Recreational Facilities Adaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Floor PlansAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Sports and ActivitiesAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Sports and ActivitiesAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - ExteriorAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - RestaurantAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - RestaurantAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - RestaurantAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - SpaAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - SpaAdaaran Select Meedhupparu Resort - All Inclusive Maldives Islands - Spa