Alfresco Phuket Hotel

8,1
7,9
8,2
6,9
Marianna S. Párban utazók Hungary, 2012. március 12.
Tokeletes szálloda, kicsit hangos utcában

A szoba tökéletes a reggeli változatos és bőséges tetőtéri medence hangulatos a városközpontot kicsit távolabb
Elhelyezkedesileg a városközponttol 10perc séta de a szallodanak van sajat tuk tuk ja és az 3 helyre ingyen felvitt jungceylon 2oldala és a part reggelig kitűnő változatos és bőséges 5emeletes felső szinten medence napozoagy két hibát találtunk klíma nem távirányítós nagyon hamar lehuti a szobát így a szabályozása nem túl jó a másik mi utcafrontra néző szobát kaptunk és a forgalom és a környező építkezés miatt kicsit hangos volt
Noelle M. Csoportos utazók Malaysia, 2016. április 20.
I wouldn't be back; unless they renovate the hotel
4,3
This is my second times booked Alfresco Hotel. Compare with 5 years ago, the hotel has not well maintained. The room is smelly, aircon is leaking, furniture look old and 1 of out 4 rooms that i booked is dirty. Don't be expected too high, it is totally not same as per picture. If you really want to book, i would suggest to book the premier room. The premier room is much more better to deluxe and grand deluxe room. My two cents. Thank you.
Pookie H. Párban utazók Thailand, 2016. április 18.
good location good staff
just good
Rahim S. Párban utazók Singapore, 2016. április 17.
Helpful staff
3,7
our room aircon didnt work well, staff Nat, kindly allow us to change room with a working aircon
Mirian A. Párban utazók Spain, 2016. április 15.
happy new year
J
Stephen L. Egyéni utazók Malaysia, 2016. április 9.
Wonderful accomodation
This hotel caught my eye because of the price and the pool on the roof. The location is also good, not too far from the Patong beach but i would strongly advise to rent a scooter.
Roy D. Csoportos utazók Philippines, 2016. március 21.
room is nice!
i love the pool at the roofdeck! a bit noisy at night coz you can hear the cars outside. but overall i like the place!
Loh L. Párban utazók Malaysia, 2016. március 20.
Hotel is good

Wi-Fi, location, service
Lobby no aircond & toilet
Rozlan A. Párban utazók Malaysia, 2016. március 19.
Good place to stay
4,7
Despite have to wait for quite sometimes for our room to be cleaned, overall it was a nice place to stay
Oleg M. Egyéni utazók United States of America, 2016. március 13.
Just enough for a two day stay.
Easy access to Patong central but also easy to pickup for tours, etc.
Alfresco Phuket Hotel PhuketAlfresco Phuket Hotel Phuket - UszodaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - GolfpályaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - LakosztályAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - ÉtteremAlfresco Phuket Hotel Phuket - UszodaAlfresco Phuket Hotel Phuket - UszodaAlfresco Phuket Hotel Phuket - UszodaAlfresco Phuket Hotel Phuket - UszodaAlfresco Phuket Hotel Phuket - VendégszobaAlfresco Phuket Hotel Phuket - Szolgáltatások