B P International Hotel

No.8 Austin Road, Tsim Sha Tsui, Hongkong (Térkép)

B P International Hotel Hongkong - A szálloda kívülről B P International Hotel Hongkong - Recepció B P International Hotel Hongkong - Előcsarnok B P International Hotel Hongkong - Előcsarnok B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Fürdőszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba
B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Fürdőszoba B P International Hotel Hongkong - Kilátás B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - Vendégszoba B P International Hotel Hongkong - A szálloda belülről B P International Hotel Hongkong - Kávézó B P International Hotel Hongkong - Pub/Lounge B P International Hotel Hongkong - Bálterem B P International Hotel Hongkong - Bálterem B P International Hotel Hongkong - Alaprajzok
Kerület: Tsim Sha Tsui Szobák száma: 529

7,6
7,5
8,0
7,6
6,9
Nikhil A. Párban utazó India, 2015. augusztus 27.
Nice location. Rude staff. Super small rooms.

location, location, location
Just about satisfactory. Rude staff, long queues during check-in and check-out, avarege buffet breakfast, super slow lifts, stops on each floor, lobby area aircon cools too much. No one dropped us to our room. We were asked to find out own room. No Porter service for a so called 4 star hotel
Joanavi M. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 23.
Convenience

Location, room condition
We may come back to this hotel again.
Charisse D. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 22.
Good enough for what we paid for

Location is superb
Everything was nice except that front desk staff are not amiable and friendly
Azhar Y. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 22.
my stay in aug15

location, price n comfort
fine with the exception of the smelly feet pillow smell
Ferdinand C. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 21.
My stay at BP hotel

Clean, value for money, walking distance to Jordan station, harbour city, just in front of convenience store and restaurant
We had a pleasant stay
Severino O. Csoportos utazó Philippines, 2015. augusztus 21.
homey, practical & relaxing

receptionists very accommodating, service is very good & room size is perfect
fantastic!
Lim S. Család idősebb gyerekekkel Malaysia, 2015. augusztus 21.
Bathroom ..hot water not consistent.

Nice view at level 25.
level 25 no lift had to walk up via staircase..noisy due to many mainland Chinese wakes up early to go out..banging the door and talking loudly along the hallway.. Didn't sleep much after that..
Edgar D. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 19.
My stay at BP

Room, Service
Brenda L. Párban utazó Singapore, 2015. augusztus 19.
Good Location

Gd Location, Clean & Spacious
Hotel is worth the money for its location n expectation except for the staffs at the reception is very slow in their services. No sense of urgency despite the queue is very long.
Yin K. Család fiatal gyerekekkel Hong Kong, 2015. augusztus 16.
Ko

location
the room is too smalll

B P International Hotel HongkongB P International Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlB P International Hotel Hongkong - RecepcióB P International Hotel Hongkong - ElőcsarnokB P International Hotel Hongkong - ElőcsarnokB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - FürdőszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - FürdőszobaB P International Hotel Hongkong - KilátásB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - VendégszobaB P International Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlB P International Hotel Hongkong - KávézóB P International Hotel Hongkong - Pub/LoungeB P International Hotel Hongkong - BálteremB P International Hotel Hongkong - BálteremB P International Hotel Hongkong - Alaprajzok