Butterfly on Victoria Boutique Hotel

33 King's Road, Causeway Bay, Hongkong (Térkép)

Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - A szálloda kívülről Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Fürdőszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Bejárat Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - A szálloda belülről Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Recepció Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - A szálloda belülről Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Bejárat Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Bejárat Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Vendégszoba
Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Vendégszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Előcsarnok Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Fürdőszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Vendégszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Fürdőszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Vendégszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Szolgáltatások Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Vendégszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Vendégszoba Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Szolgáltatások Butterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Szolgáltatások
Kerület: Causeway Bay Szobák száma: 132

7,9
8,4
8,6
8,1
6,5
Oliver A. Egyéni utazó Hungary, 2015. június 11.
Szuper kis hotel!

személyzet, otthonos szoba, jó helyen van
A szoba ugyan kis méretű, de okosan van kialakítva, így amolyan otthonos kis kuckó benyomását keltette. A légkondi jól szabályozható, bár kissé hangos, de én tudtam aludni nélküle is. A fürdőben tusoló, minden szükségessel. A személyzet nagyon kedves és készséges, segítőkész. Abszolút pozitív csalódás volt, ha legközelebb erre járok biztosan ide jövök vissza!
Kow W. Párban utazó Malaysia, 2015. augusztus 25.
Good hotel overall

new hotel, every thing works well and new. The service by the staffs is impeccable . Closer
Kimberly O. Üzleti utazó Hong Kong, 2015. augusztus 22.
Quaint Hotel

Cleanliness, staff performance, decoration
Superb!
Teagan D. Egyéni utazó Australia, 2015. augusztus 20.
Great hotel

Close to the MTR, very clean and helpful staff
Edgar C. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 16.
Clean and affordable hotel in Hong Kong island.

clean, accessible, friendly staff
we enjoyed our stay. It is accessible to all kinds of public transportation. Staff were friendly and accommodating. Near dining establishments. Quite new and clean. Price is affordable as well. Highly. recommended.
Yenny K. Csoportos utazó Indonesia, 2015. augusztus 16.
Great Hotel

Very close to Mtr Tin Hao station, great room facilities, good location.
Bradley J. Párban utazó South Africa, 2015. augusztus 14.
Great staff. Very helpful

Staff, Location, Price
Great. Thank you.
Phoon S. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 13.
Great value

value for money, good location, clean
Pleasant stay. Room was clean. Location 5 min walk to MTR station. Staff were great.
Wen J. Egyéni utazó Singapore, 2015. augusztus 11.
Good location however additional deposit required

Location, clean, friendly
A) 5 mins walk from mtr station. B) there is a 24hr cha Chang teng across hotel. C) hotel provide currency exchange. D) room is clean E) stuff is friendly and English speaking. F) however addition deposit is required during check in for additional service like laundry.
Anne C. Párban utazó Malaysia, 2015. augusztus 10.
Worth to Stay

Clean, Good Location and Friendly Staff

Butterfly on Victoria Boutique Hotel HongkongButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - FürdőszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - BejáratButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - RecepcióButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - BejáratButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - BejáratButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - VendégszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - VendégszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - ElőcsarnokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - FürdőszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - VendégszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - FürdőszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - VendégszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - SzolgáltatásokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - VendégszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - VendégszobaButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - SzolgáltatásokButterfly on Victoria Boutique Hotel Hongkong - Szolgáltatások

Ügyfelek ajánlásai - Butterfly on Victoria Boutique Hotel, Hongkong