Casa Hotel

487-489 Nathan Road, Yau Ma Tei, Hongkong (Térkép)

Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Vendégszoba Casa Hotel Hongkong - Recepció Casa Hotel Hongkong - Recepció Casa Hotel Hongkong - A szálloda belülről Casa Hotel Hongkong - Recepció Casa Hotel Hongkong - Bejárat Casa Hotel Hongkong - A szálloda belülről Casa Hotel Hongkong - Business Center Casa Hotel Hongkong - Bejárat Casa Hotel Hongkong - Étterem
Casa Hotel Hongkong - Étterem Casa Hotel Hongkong - Étterem Casa Hotel Hongkong - Étterem Casa Hotel Hongkong - Étterem Casa Hotel Hongkong - Előcsarnok Casa Hotel Hongkong - A szálloda belülről Casa Hotel Hongkong - A szálloda belülről Casa Hotel Hongkong - Fürdőszoba Casa Hotel Hongkong - Fürdőszoba
Kerület: Yau Ma Tei Szobák száma: 162

7,0
9,0
6,9
7,2
7,0
Peter F. Család fiatal gyerekekkel Australia, 2012. május 25.
Jo de kicsi

tiszta
kicsi de tiszta .szemelyzet baratsagos.kozlekedeshez kozel.reggeli tokeletes.furdobe egy is nehezen fer be
Hotel Feature Tip: kozlekedeshez a legjobb
Ming K. Párban utazó Malaysia, 2015. július 28.
Best in Location but as usual small rooms

Location, Food, Location
its my 3rd time staying here. experiencing my 1st stay here is like i want to curse this hotel because of the very small room for standard room. but when i try it again booking for deluxe room. it is much better and probably worth the price already unlike standard room.
Lim H. Párban utazó Malaysia, 2015. július 26.
good location hotel

location, shopping, transport
good value of money but small room/small toilet
Lim H. Párban utazó Malaysia, 2015. július 26.
good location of hotel

location, shopping, transportr
room ok, but toilet really small
Juliana L. Csoportos utazó Singapore, 2015. július 26.
Small but convenient

Near MRT, Quick service n Lots of eateries outside
Change room twice. 1st room was aircon not working, 2nd room was aircon dripping then change to 3rd room which is a bigger room that is working. Quick service without attitude problem.
Shalom O. Egyéni utazó Israel, 2015. július 26.
Not good hotel
Not good too small and the bath room is like in e camping in the forest
Lim H. Párban utazó Malaysia, 2015. július 25.
good value of money

location, shopping, mtr
this hotel located at happening area, mtr just a step of waling, room size ok, but the toilet really very small
Alejandro L. Üzleti utazó Japan, 2015. július 20.
the hotel its old, the wc you dont even can seat t

Casa Hotel
bad, i dont recommend
Goh Y. Párban utazó Malaysia, 2015. július 18.
What a small small room

Only best are d location.
The room was small from what size posted, the bathroom way too small for big size people. Lift was small n slow. Wifi not stable and fridge not working.
Nititharm K. Csoportos utazó Thailand, 2015. július 18.
good

good

Casa Hotel HongkongCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - VendégszobaCasa Hotel Hongkong - RecepcióCasa Hotel Hongkong - RecepcióCasa Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlCasa Hotel Hongkong - RecepcióCasa Hotel Hongkong - BejáratCasa Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlCasa Hotel Hongkong - Business CenterCasa Hotel Hongkong - BejáratCasa Hotel Hongkong - ÉtteremCasa Hotel Hongkong - ÉtteremCasa Hotel Hongkong - ÉtteremCasa Hotel Hongkong - ÉtteremCasa Hotel Hongkong - ÉtteremCasa Hotel Hongkong - ElőcsarnokCasa Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlCasa Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlCasa Hotel Hongkong - FürdőszobaCasa Hotel Hongkong - Fürdőszoba