Dynasty Commercial Hotel

Flat AB 15/F Kim Tak Bldg, 328-342A Nathan Road, Jordan, Hongkong (Térkép)

korábban : Empire Commercial Hotel
Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba
Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Fürdőszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülről Dynasty Commercial Hotel Hongkong - Bejárat
Kerület: Jordan Szobák száma: 30

8,4
6,5
6,5
5,2
Pou L. Egyéni utazó Singapore, 2015. július 29.
Clean and good location

Quiet room, clean, friendly staff. Arrived early at 8am and they were kind enough to allow me to leave luggage with them before check in time.
Take airport bus A21 and alight in front of the building (Saigon Street). Departure Bus to Airport is on the opposite side of the road. Walk for 5 minutes to Jordan MTR station. Many eateries can be found across the road. Door code access to building needed after 9pm.
June L. Párban utazó Malaysia, 2015. július 20.
3nites stay

Location is good, stay the night no problem but don't expect more
Overall value for the money, location convenient, just to stay for the night after long day tour.....just nice ....but can be better if room lighting is brighter, too dim.....
George L. Egyéni utazó United States of America, 2014. november 4.
crappyroom

location
4,3
Chia-Hao C. Egyéni utazó Taiwan, 2014. október 26.
nice...but small

location, transportation, free wifi
The bed is too small for a single bed. I am 6 feet 2 tall, and I can barely fit comfortably into the bed, the length of which is too short for me. Thw hotel is nice in terms of budget, but be concerned if you are tall.
Mohd A. Egyéni utazó Malaysia, 2014. szeptember 19.
strategic, nearby subway, nearby attraction places

centre of hk, nearby attraction places
Good. Clean room. Very amiable staff
Fan W. Üzleti utazó Hong Kong, 2014. július 17.

Convenient ! What else ?
Mohan R. Egyéni utazó Australia, 2014. július 15.
Not worth for the money
Nothing Best Rooms are prison cell, no space to move around, I was in shock when I saw the room for the money I paid, tinny and cramped, never again go to this place
Jason T. Üzleti utazó Hong Kong, 2014. június 22.
Efficient lodging

convenient, cheap, centrally located
Okay
David B. Egyéni utazó France, 2014. június 21.
short stay

cheap, in city
Better use Agoda to book otherwise you will get a worst room. If you want just a Bed to sleep it is OK if you want more better find another place. internet not working, television either not working or 4 chineses chanel. However the price is the only advantage.
Chi C. Üzleti utazó Hong Kong, 2014. június 19.
good location

location, restaurant, shopping
it was good!!

Dynasty Commercial Hotel HongkongDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - FürdőszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlDynasty Commercial Hotel Hongkong - BejáratDynasty Commercial Hotel Hongkong - VendégszobaDynasty Commercial Hotel Hongkong - Vendégszoba