Evergreen Laurel Hotel

53 Persiaran Gurney,, Gurney Drive, Penang, Malajzia 10250 (Térkép)

Evergreen Laurel Hotel Penang - Kilátás Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Tárgyaló Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - A környék Evergreen Laurel Hotel Penang - Fürdőszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Étterem Evergreen Laurel Hotel Penang - Étterem Evergreen Laurel Hotel Penang - Uszoda
Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Fitneszterem Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Vendégszoba Evergreen Laurel Hotel Penang - Bejárat Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - Kilátás Evergreen Laurel Hotel Penang - Előcsarnok Evergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről Evergreen Laurel Hotel Penang - Bálterem
Kerület: Gurney Drive Szobák száma: 368

7,9
7,8
7,0
Gerald R. Család fiatal gyerekekkel Malaysia, 2015. augusztus 30.
Hotel we'll keep, but need upgrading

Room old but still comfortable
Hotel comfortable for staying, water in the shower very slow ! Dining area where breakfast was held not suitable.
Terence N. Üzleti utazó Singapore, 2015. augusztus 28.
Value for money

location, value for money and cleanliness
Richard N. Család idősebb gyerekekkel Malaysia, 2015. augusztus 26.
Evergreen Laurel review

Great location, pool is nice, quiet
Upinder S. Üzleti utazó Singapore, 2015. augusztus 25.
Evergreen Laurel Hotel Penang (Not a 5 star)

Location, Food, Checkin speed
Bar closes very early, could not enjoy drinks after checking in late. Location is good, but food choices for in room dining are limited and not that value for money.
Janis L. Párban utazó Malaysia, 2015. augusztus 24.
Location

food
Li L. Család fiatal gyerekekkel Singapore, 2015. augusztus 24.
Pleasant

Spacious rooms, decently clean, free parking
Pleasant with no issues arising during the stay.
Lee K. Család idősebb gyerekekkel Malaysia, 2015. augusztus 23.
great sea view and location

great view, great location, near to night hawker centre
Sri A. Párban utazó Indonesia, 2015. augusztus 18.
Stay at evergreen for 3 days

good location
the room is comfort with wonderfull views. I choose beach view room. The hotel is near gurney plaza. Just take a walk about 10 minutes
Min S. Párban utazó Malaysia, 2015. augusztus 18.
An average hotel

Value for money, good location, free wifi
Overall stay was acceptable but room could be cleaner. I felt itchy after sleeping on the bed, not sure if the bed is clean. The worst part of this hotel is that you can hear the next door chit chatting very clearly
Kok M. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 18.
Nice

room clean, confortable, location is good
I will stay again. However, please ensure the front desk staff is able to speak English well and trained. Took awhile to understand each other during check in.

Evergreen Laurel Hotel PenangEvergreen Laurel Hotel Penang - KilátásEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - TárgyalóEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - A környékEvergreen Laurel Hotel Penang - FürdőszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - ÉtteremEvergreen Laurel Hotel Penang - ÉtteremEvergreen Laurel Hotel Penang - UszodaEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - FitneszteremEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - VendégszobaEvergreen Laurel Hotel Penang - BejáratEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - KilátásEvergreen Laurel Hotel Penang - ElőcsarnokEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülrőlEvergreen Laurel Hotel Penang - BálteremEvergreen Laurel Hotel Penang - ÉtteremEvergreen Laurel Hotel Penang - A szálloda kívülről