Golden Crown China Hotel

Opposite to Macau International Airport, Taipa, Makaó (Térkép)

Golden Crown China Hotel Makaó - A szálloda kívülről Golden Crown China Hotel Makaó - A szálloda kívülről Golden Crown China Hotel Makaó - Bejárat Golden Crown China Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Crown China Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Crown China Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Crown China Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály Golden Crown China Hotel Makaó - A szálloda belülről Golden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály Golden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály Golden Crown China Hotel Makaó - Étterem Golden Crown China Hotel Makaó - Étterem Golden Crown China Hotel Makaó - Étterem Golden Crown China Hotel Makaó - Uszoda Golden Crown China Hotel Makaó - Tárgyaló
Golden Crown China Hotel Makaó - Pub/Lounge Golden Crown China Hotel Makaó - Tárgyaló Golden Crown China Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály Golden Crown China Hotel Makaó - Fitneszterem Golden Crown China Hotel Makaó - Tárgyaló Golden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály Golden Crown China Hotel Makaó - Tárgyaló Golden Crown China Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Crown China Hotel Makaó - Tárgyaló Golden Crown China Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály
Kerület: Taipa Szobák száma: 300

7,5
6,0
Raphatrada D. Csoportos utazók Thailand, 2016. január 18.
good

good
Suk K. Család idősebb gyerekekkel Indonesia, 2016. január 3.
GOOD HOTEL

near airport, easy to take shuttle bus, the room size standrt
good, so much fun and happy
Lim C. Csoportos utazók Malaysia, 2016. január 3.
Air port choose

location, near air port, near the sea port
overall not bad
Jeffrey S. Család fiatal gyerekekkel Philippines, 2015. december 30.
The receptionist and some staff were rude .

Very near the airport .
4,3
I am disappointed with the receptionist and some staff . The hotel is very much in need of money. Every request you make they will agree in exchange for money !!!! Money talks at this hotel !!!!
Arnel T. Család fiatal gyerekekkel Philippines, 2015. december 28.
a true 4 star hotel

clean rooms
Yasuhiro S. Egyéni utazók Japan, 2015. december 27.
Nice hotel

Close to the airport, Easy access to anywhere, Good value for money
I stayed only one night. It was comfortable. I stayed in a junior suit room. The room was surprisingly big, but it was good value for money. From the airport, there are free shuttle busses operated by casino facilities so you can go to casino facilities very easily. If you are not interested in casinos, those buses are still convenient because many famous spots are around casino places.
Hendra S. Párban utazók Indonesia, 2015. december 20.
Perfect Location

Location, Location, Location
Good, no complain. Walking distance from Airport & Ferry Terminal. Since its near to airport u can always take shuttle bus from all hotels around macau, which means FREE. For cleanliness, no complain either; but breakfast...its a NO (for me). The Receptionist was helpful, others Staff (either you speak Chinese or Cantonese)maybe they willing to help, if not they will just avoiding you.
Shengyi C. Egyéni utazók Taiwan, 2015. december 15.
Macau travel

nice place, nice service
bad food nice service when I need it.
Wai H. Párban utazók Hong Kong, 2015. december 6.
Price acceptable and room view to airport is good

Window view, clean , not much vistor
Chanon D. Család idősebb gyerekekkel Thailand, 2015. november 29.
Just one step from the airport

Location, valuable, Breakfast included

Golden Crown China Hotel MakaóGolden Crown China Hotel Makaó - A szálloda kívülrőlGolden Crown China Hotel Makaó - A szálloda kívülrőlGolden Crown China Hotel Makaó - BejáratGolden Crown China Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Crown China Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Crown China Hotel Makaó - VendégszobaGolden Crown China Hotel Makaó - VendégszobaGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - A szálloda belülrőlGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - ÉtteremGolden Crown China Hotel Makaó - ÉtteremGolden Crown China Hotel Makaó - ÉtteremGolden Crown China Hotel Makaó - UszodaGolden Crown China Hotel Makaó - TárgyalóGolden Crown China Hotel Makaó - Pub/LoungeGolden Crown China Hotel Makaó - TárgyalóGolden Crown China Hotel Makaó - VendégszobaGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - FitneszteremGolden Crown China Hotel Makaó - TárgyalóGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - TárgyalóGolden Crown China Hotel Makaó - VendégszobaGolden Crown China Hotel Makaó - TárgyalóGolden Crown China Hotel Makaó - VendégszobaGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - VendégszobaGolden Crown China Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Crown China Hotel Makaó - Pub/LoungeGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - Közeli látványosságokGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - LakosztályGolden Crown China Hotel Makaó - Lakosztály