Golden Dragon Hotel

Rua de Malaca, Makaó város, Makaó (Térkép)

Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Fürdőszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Dragon Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Dragon Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Dragon Hotel Makaó - Étterem Golden Dragon Hotel Makaó - Étterem Golden Dragon Hotel Makaó - A szálloda belülről Golden Dragon Hotel Makaó - Uszoda Golden Dragon Hotel Makaó - Fitneszterem Golden Dragon Hotel Makaó - A szálloda kívülről Golden Dragon Hotel Makaó - Lakosztály Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba
Golden Dragon Hotel Makaó - Lakosztály Golden Dragon Hotel Makaó - Lakosztály Golden Dragon Hotel Makaó - Recepció Golden Dragon Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Fürdőszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Fürdőszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Fürdőszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Vendégszoba Golden Dragon Hotel Makaó - Előcsarnok Golden Dragon Hotel Makaó - Előcsarnok
Kerület: Makaó város Szobák száma: 483

7,1
7,9
7,0
7,4
7,2
6,5
Jonathan R. Csoportos utazó Philippines, 2015. augusztus 22.
Great Service

Polite staff, nice room and good staff
Yew M. Üzleti utazó Singapore, 2015. augusztus 18.
Bad stay

Location
Could have been better!Bad shuttle service!Main lobby have strong smell!
Wai Y. Csoportos utazó China, 2015. augusztus 16.
Not bad choice

Conbenient, tidy and price acceptable
Tomonori H. Egyéni utazó Japan, 2015. augusztus 15.
Golden Dragon Hotel

Near ferry terminal, good location, value for money
There is restaurant, casino and night club in this hotel.
Valerianl L. Egyéni utazó India, 2015. augusztus 9.
Good expereince

Location, room comfort
Had a good stay
Vince L. Család idősebb gyerekekkel Malaysia, 2015. augusztus 6.
normal

nothing
Donald H. Üzleti utazó Malaysia, 2015. július 30.
Big room but without any view

Room is big
Room is quite big but without any view. You cannot enjoy night lighting of Macao. Casino just right downstairs. If you are tourist, no point to stay there.
Quanyou A. Üzleti utazó Singapore, 2015. július 28.
Well located hotel

location, food and cleanliness
Hotel is very near the macau ferry terminal which is very convenient for us. Sands is also near where you can take free shuttle to venetian.
Rahul B. Párban utazó India, 2015. július 25.
Good Hotel Overall

Location,room,Staff
It was a good stay.
Justini J. Egyéni utazó Indonesia, 2015. július 24.
good hotel.

basically all ok... will stay again in this hotel for my next visit

Golden Dragon Hotel MakaóGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Dragon Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Dragon Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Dragon Hotel Makaó - ÉtteremGolden Dragon Hotel Makaó - ÉtteremGolden Dragon Hotel Makaó - A szálloda belülrőlGolden Dragon Hotel Makaó - UszodaGolden Dragon Hotel Makaó - FitneszteremGolden Dragon Hotel Makaó - A szálloda kívülrőlGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - RecepcióGolden Dragon Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Dragon Hotel Makaó - ElőcsarnokGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - A szálloda kívülrőlGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - SzolgáltatásokGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - LakosztályGolden Dragon Hotel Makaó - FürdőszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - VendégszobaGolden Dragon Hotel Makaó - ÉtteremGolden Dragon Hotel Makaó - ÉtteremGolden Dragon Hotel Makaó - FitneszteremGolden Dragon Hotel Makaó - ÉtteremGolden Dragon Hotel Makaó - Étterem