Grand China Hotel

215 Yaowarat Rd., Samphantawong , Kínai negyed, Bangkok, Thaiföld 10100 (Térkép)

korábban : Grand China Princess Hotel
Grand China Hotel Bangkok - A szálloda kívülről Grand China Hotel Bangkok - A szálloda kívülről Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Uszoda Grand China Hotel Bangkok - Kilátás Grand China Hotel Bangkok - Vendégszoba Grand China Hotel Bangkok - Vendégszoba Grand China Hotel Bangkok - Fürdőszoba Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Kávézó Grand China Hotel Bangkok - A szálloda belülről Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Pub/Lounge Grand China Hotel Bangkok - Étterem
Grand China Hotel Bangkok - Pub/Lounge Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Étterem Grand China Hotel Bangkok - Uszoda Grand China Hotel Bangkok - Uszoda Grand China Hotel Bangkok - Spa Grand China Hotel Bangkok - Spa Grand China Hotel Bangkok - Spa Grand China Hotel Bangkok - Üzletek Grand China Hotel Bangkok - Közeli látványosságok Grand China Hotel Bangkok - A környék
Kerület: Kínai negyed Szobák száma: 155

7,5

7,2
7,5
7,6
7,0
Yoel G. Egyéni utazók Germany, 2016. február 2.
Very mediocre hotel with unfriendly staff
4,7
Rahul P. Üzleti utazók India, 2016. január 18.
Value for Money

Big room , Old style, Simple
Overall Oke.
Min J. Csoportos utazók Singapore, 2016. január 3.
Good place in chinatown

location service and facilities
I like the 360 rooftop restaurant
Claire M. Párban utazók United Kingdom, 2016. január 1.
Great value for money

Rooftop pool, revolving restaurant at top, fantastic breakfast
It was clean, spacious and the staff were attentive but not pushy. It is a little dated in decor but you get what you pay for and I have absolutely no grumbles about this hotel. The best breakfast so far this trip!
David V. Párban utazók Australia, 2015. december 13.
Location

Location, China Town & the ferry
great location so handy to China Town & the ferry
Ibrahim R. Család idősebb gyerekekkel Maldives, 2015. december 12.
change of location didnot help

food cleanliness food
it was not the best but acceptably comfortable
David V. Párban utazók Australia, 2015. december 12.
Location

Great location, handy to china town & the river ferry
Very handy location. Staff are fairly good.
Way K. Párban utazók Singapore, 2015. december 5.
Good location to wholesale shopping at Yaowarat

Location, seafood & shopping
Stay 2 night at Grand China Hotel. Nearby is wholesale market which u can start shopping at 2am onwards to afternoon.
Way K. Párban utazók Singapore, 2015. december 4.
Will book again next time

Good location , good food & wholesale place to buy cheap things
The location at Grand China hotel is good. Nght market is just round the corner & many places to shop & eat. Will come back to stay again.
Tia B. Párban utazók United States of America, 2015. november 26.
First Time in Bangkok

Location, location, location
Loved the area. Hotel amenities were good. I will definitely stay here again and recommend to friends

Grand China Hotel BangkokGrand China Hotel Bangkok - A szálloda kívülrőlGrand China Hotel Bangkok - A szálloda kívülrőlGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - UszodaGrand China Hotel Bangkok - KilátásGrand China Hotel Bangkok - VendégszobaGrand China Hotel Bangkok - VendégszobaGrand China Hotel Bangkok - FürdőszobaGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - KávézóGrand China Hotel Bangkok - A szálloda belülrőlGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - Pub/LoungeGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - Pub/LoungeGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - ÉtteremGrand China Hotel Bangkok - UszodaGrand China Hotel Bangkok - UszodaGrand China Hotel Bangkok - SpaGrand China Hotel Bangkok - SpaGrand China Hotel Bangkok - SpaGrand China Hotel Bangkok - ÜzletekGrand China Hotel Bangkok - Közeli látványosságokGrand China Hotel Bangkok - A környékGrand China Hotel Bangkok - Közeli látványosságokGrand China Hotel Bangkok - Közeli látványosságok