Grand Continental Kuching Hotel

Lot 42, Section 46, Jalan Ban Hock,, Kuching városközpont, Kuching, Malajzia (Térkép)

Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Vendégszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Fürdőszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Fürdőszoba Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Recepció Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Előcsarnok Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Előcsarnok Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Business Center Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Tárgyaló Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Tárgyaló Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Uszoda
Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Uszoda Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Kávézó Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Kávézó Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Kávézó Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Kávézó Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Tárgyaló Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Ételek és italok Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Tárgyaló Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Exkluzív társalgó Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Tárgyaló Grand Continental Kuching Hotel Kuching - Uszoda Grand Continental Kuching Hotel Kuching - A szálloda kívülről
Kerület: Kuching városközpont Szobák száma: 180

7,4
6,8
7,2
7,0
7,5
6,5
Huann T. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 18.
Not until the grand limitation

bad facility
3,7
Not confortable
Sara A. Csoportos utazó Malaysia, 2015. augusztus 17.
Value for money

Location, friendly, clean
Stayed at this hotel for the Kuching Marathon event. Considering per price of a room per night, I felt like it was really worth it. Even though it's a dated hotel, with some parts of wallpaper being yellow/smudged and old carpets, but it's very clean and the staff are very friendly. Location is pretty good too. It's around 10-15 minutes walk from Waterfront. Top Spot, a good place for dinner seafood is also around 10 minutes away. All-in-all, a good place to stay for those with a budget. Easy to get a taxi from here too as half of the time there is at least 1 taxi waiting there. If there isn't, you can simply ask to call for one.
Nooraini M. Csoportos utazó Malaysia, 2015. augusztus 16.
Staff performance

Clean, easy to find food, good staff performance
Very good
Nooraini M. Csoportos utazó Malaysia, 2015. augusztus 16.
Environment clean,

Clean, easy to find food, good staff performance
Very good
Augustine B. Párban utazó Malaysia, 2015. augusztus 5.
Improve internet service

Very friendly staff and comfortable rooms. Wifi speed too slow
Good. Should improve high speed internet.
Nor H. Párban utazó Malaysia, 2015. május 25.
just nice

good service
Tajul A. Család fiatal gyerekekkel Malaysia, 2015. május 10.
ok

staff friendliness, neatness, location
Overall ok.. In the heart of the city...but u r going to sweat if u decide to walk to kuching waterfront
Arzimakina Y. Egyéni utazó Malaysia, 2015. március 22.
comfortable, good stay

big room, friendly staff
Good stay, friendly staff, except disatisfactory wifi connection
Chong S. Egyéni utazó Malaysia, 2015. február 1.

room and services
Good because the hotel upgrade my room. Thanks.
Himlearn W. Üzleti utazó Malaysia, 2015. január 31.
nice place to stay

peaceful, comfortable, no noise from outside
Overall im really satisfied..thumbs up.

Grand Continental Kuching Hotel KuchingGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - VendégszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - FürdőszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - FürdőszobaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - RecepcióGrand Continental Kuching Hotel Kuching - ElőcsarnokGrand Continental Kuching Hotel Kuching - ElőcsarnokGrand Continental Kuching Hotel Kuching - Business CenterGrand Continental Kuching Hotel Kuching - TárgyalóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - TárgyalóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - UszodaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - UszodaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - KávézóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - KávézóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - KávézóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - KávézóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - TárgyalóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - Ételek és italokGrand Continental Kuching Hotel Kuching - TárgyalóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - Exkluzív társalgóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - TárgyalóGrand Continental Kuching Hotel Kuching - UszodaGrand Continental Kuching Hotel Kuching - A szálloda kívülről