H2 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl-Liebknecht-Straße 32a, Mitte, Berlin, Németország 10178 (Térkép)

H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - A szálloda kívülről H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Vendégszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Fürdőszoba H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - A szálloda belülről H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Recepció H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Előcsarnok H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Étterem H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italok
H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Büfé H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Étterem H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Étterem H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italok H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italok H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italok H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Étterem H2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Étterem
Kerület: Mitte Szobák száma: 288

Fantasztikus

8,9
7,9
8,8
7,8
Tamas F. Párban utazók Hungary, 2014. december 15.
3 nap Berlinben

Elhelyezkedés,Étel, Megközelíthetőség
Nagyszerű!
Csilla N. Csoportos utazók Hungary, 2013. január 14.
Modern hotel

Központi elhelyezkedés
Modern, új hotel Berlin központjában, jó közlekedéssel. Szoba jól felszerelt és kényelmes, bár nem túl nagy, de egy hétvégi városnézésre tökéletesen megfelel. Wifi a szobában akadozott és újra meg újra be kellett lépni. Kényelmes reggeliző megfelelő étel-italkínálattal.
Shopping Tip: Hamarosan nyílik Primark az Alexanderplatzon is, ajánlom mindenkinek.
Chun S. Üzleti utazók Malaysia, 2015. október 29.
A bit pricy but due to the location

location, cleanliness, new
The breakfast room is a bit crowded (many teenagers, probably students, do not know why). Location is perfect. The pillow is too soft, not comfortable. The rest are fine.
Lorenzo S. Párban utazók Italy, 2015. október 24.
Nice hotel

Convenient location, good breakfast, cozy room
Adelais A. Üzleti utazók Greece, 2015. október 23.
Very nice hotel

Suitable location next to Alexanderplatz, very clean and the staff was very helpful.
Piyawan E. Üzleti utazók Thailand, 2015. október 9.
Near Mitte and main station

Clean convenience comfy
Good location
Ho Y. Egyéni utazók Hong Kong, 2015. szeptember 28.
good location , value for money

location is good, staff are helpful, lots to pick for breakfast
Tracey S. Párban utazók United Kingdom, 2015. szeptember 14.
Perfect Location

Friendly Staff, clean, breakfast
No issues very pleasant and perfect, good value base.
Suin K. Család fiatal gyerekekkel South Korea, 2015. augusztus 13.
GOOOODDDDD

near station, clean, kind
It was really enjoy Berlin. WIFI was good. everything is good!!!!! I'll recommend other my friend!!
Ivan S. Egyéni utazók United States of America, 2015. július 22.
Good value

Location, clean, efficient
It is less than 5 minute walk from the Alexanderplatz which is an excellent spot to start your exploration of Berlin. There is a huge buffet breakfast - standard items - from 0630-1100 which is a good way to start the day. Rooms are well kept and clean. There are tawdry uninteresting restaurants in the Platz, but for good food (Italian or Vietnamese) go west a few blocks and explore. Area between hotel and Rosenthaler Str offers excellent choices. Overall, a good hotel to use for its central location. Just be prepared for lots of high school students and families. They were numerous, but quiet.
1-2 a 2 értékelésből

H2 Hotel Berlin Alexanderplatz BerlinH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - A szálloda kívülrőlH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - VendégszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - FürdőszobaH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - A szálloda belülrőlH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - RecepcióH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - ElőcsarnokH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - ÉtteremH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italokH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - BüféH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - ÉtteremH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - ÉtteremH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italokH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italokH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Ételek és italokH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - ÉtteremH2 Hotel Berlin Alexanderplatz Berlin - Étterem

AM-AGWEB-4E02