Hamilton Island Reef View Hotel

Hamilton Island, Hamilton Sziget, Whitsunday Islands, Ausztrália 4803 (Térkép)

Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Erkély/Terasz Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Strand Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Recepció Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Vendégszoba Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Vendégszoba Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Vendégszoba Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Vendégszoba Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Uszoda Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Szolgáltatások Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környék Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Golfpálya Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Golfpálya Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környék Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Strand Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környék Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Szolgáltatások
Kerület: Hamilton Sziget Szobák száma: 382

Fantasztikus

8,1

7,1
8,8
8,4
8,2
7,5
Abhijit D. Család idősebb gyerekekkel India, 2015. december 23.
over priced ...great views though..

view from high floors that are bay facing
Clearly over priced because of its views..however I am sure there are many other lesser known locations that have equally great or better views.. We paid 800Aud + w/out breakfast per night for a family room..low value for money..room upkeep is average ...mostly calls to concierge or reception go unanswered for 10-20 rings !!..airport pkup and drop service is efficient with cheerful staff demeanor ...cant say the same for f&b lounge breakfast outlet though..
Phillip G. Párban utazók Australia, 2015. november 14.
Four days in paradise...

View, Location and pools...
Loved our time at Reef View. Perfect spot for anyone who loves a tropical getaway... Our room, on 18th floor, had the most stunning views! Free buses, easy walk to everywhere, buggy if you want to get there faster, pools aplenty, good restaurants, beautiful clear water 200m from the door..... We will be back!
Joyce J. Párban utazók Singapore, 2015. szeptember 24.
A gd hotel

very nice food, new and clean room
gd stay but overpriced
Chris D. Párban utazók Thailand, 2015. szeptember 21.
Great hotel

Great view, great staff, great location!
9,7
Amazing! Great location and friendly staff
James C. Üzleti utazók Australia, 2015. augusztus 24.
Happy traveller

Position position position
Quite adequate for the weekend
Caleb C. Párban utazók Thailand, 2015. április 24.
Tara Catley

Location, service, comfort loved the whole place amazing :)
Amazing will go back for sure :)
Maree R. Párban utazók Australia, 2015. április 12.
great place to stay

service, location, comfort
We had an awesome time, the hotel provided everything you needed, plenty of towels for pool & shower, great, friendly service everywhere throughout the hotel, great pool & restaurant. Old school hotel, which was great, big rooms & not too many rules ! great staff ! great place!
Chim L. Csoportos utazók Hong Kong, 2015. április 10.
Review for Reef View Hotel

View of beach, buggy space, staff
great!
Karen S. Család fiatal gyerekekkel Australia, 2015. március 18.
Loved it. Just food the dining out over priced

Pool, large rooms, staff
Awesome,!"we will return
Chaorui Z. Párban utazók China, 2015. március 13.
Nice ocean view

The hotel is quite comfortable, close to the beach and the staffs are very friendly.

Hamilton Island Reef View Hotel Whitsunday IslandsHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - Erkély/TeraszHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - StrandHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - RecepcióHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - VendégszobaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - VendégszobaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - VendégszobaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - VendégszobaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - UszodaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - SzolgáltatásokHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környékHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - GolfpályaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - GolfpályaHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környékHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - StrandHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környékHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - SzolgáltatásokHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - SzolgáltatásokHamilton Island Reef View Hotel Whitsunday Islands - A környék