Harbour Plaza North Point Hotel

No.665 King's Road, North Point, Hongkong (Térkép)

Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Uszoda Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Lakosztály Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Kávézó Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Fitneszterem Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Recepció Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Business Center Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Bejárat Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Étterem Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Kávézó Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Bálterem Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Tárgyaló Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Bálterem Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Bálterem Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Lakosztály
Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Lakosztály Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Lakosztály Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Lakosztály Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Fürdőszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Fürdőszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Fürdőszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba Harbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Vendégszoba
Kerület: North Point Szobák száma: 669

7,6
8,0
7,8
6,9
Fooyuan C. Párban utazó Singapore, 2015. július 19.
Good stay at Harbour Plaza North Point

Location is good, near to MTR station and near to some good local eatery joints. Good Sea View overlooking the waters. Polite and professional staff whom I have interacted with.
Derek D. Család fiatal gyerekekkel Portugal, 2015. július 19.
Good value! Good size suite for family!

Convenient location, good shuttle bus service!
Pleasant!
Cheng H. Üzleti utazó Taiwan, 2015. július 18.
Worth to stay

clean、comfortable 、quiet
Soh L. Egyéni utazó Malaysia, 2015. július 12.
Location

Location,clean
Shankar S. Egyéni utazó India, 2015. július 11.
Friendly helpful staff and a very clean hotel.

Spacious rooms and excellent service with a smile.
9,7
I enjoyed it and will return.
Y. Párban utazó Hong Kong, 2015. július 11.
In general quite old and worn out

soft bed, enough ac, old school
not the best, feels old and back in time.
Joycelyn C. Csoportos utazó Singapore, 2015. július 10.
Clean, value for money, near to mtr!

Helpful concierge, clean rooms, accessible to mtr in a min
Great! It was an impromptu stay due to my flight delay. And I'm so glad to come across Harbour plaza north point hotel when sourcing for a hotel. Concierge is extremely helpful in checking my flight details and further enquires. Very much appreciated. Thank you!!
Hoi T. Egyéni utazó Macau, 2015. július 6.
No free wifi.

Vantillation? Nothing else
Wifi service Hk$130 per day which is unreasonable
Ahreum H. Párban utazó South Korea, 2015. július 5.
3days visit

just location
It has good location but not easy to go there at night flight... wifi fee is quite high...
Siu D. Párban utazó Hong Kong, 2015. július 2.
Good location

Reasonable price near MTR station
Quiet place,

Harbour Plaza North Point Hotel HongkongHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - UszodaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - LakosztályHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - KávézóHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - FitneszteremHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - RecepcióHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Business CenterHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - BejáratHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - ÉtteremHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - KávézóHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - BálteremHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - TárgyalóHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - BálteremHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - BálteremHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - LakosztályHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - LakosztályHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - LakosztályHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - LakosztályHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - FürdőszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - FürdőszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - FürdőszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - VendégszobaHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlHarbour Plaza North Point Hotel Hongkong - Business Center