Hip Hotel Bangkok

7,9
8,0
7,8
7,2
Pal N. Egyéni utazók 2011. március 21.
Szálloda modern design-val

promotiós ajánlat
Modern szálloda ,modern designos világítás elemekkel feldobva az épület és a szobák is.Szép belső kialakítás,de a szobák teraszán galambok fészkelnek.Van amelyik hálóval védett ,de amelyik nem azon teljes fészkek,tojással stb tanyáznak. A reggelinél az éttermi személyzet nem barátságos,nem beszélnek nyelvet,a reggeli végét 20perccel előbb csenggettűs táblát körülhordozva jelzik,ez nagyon visszás.
Patcharee S. Család idősebb gyerekekkel Thailand, 2016. január 18.

Good hotel good location
Sim Y. Üzleti utazók Singapore, 2016. január 8.
clean and comfortable

clean,comfortable and friendly staff
very relaxing.
Han S. Egyéni utazók Singapore, 2016. január 4.
Good Location but no future

Nice Bed, Good Location, Helpful Staff
My stay in the hotel is satisfying given the nature of my visit to relax and move around by myself. The hotel is at a good location near huai khwang MRT and night market. I have stayed at palazzo and park hotel but choose to try Hip Hotel this time. This hotel also does not provide wifi like palazzo (Park residence hotel provide free wifi). Maybe still trying to make some miserable money out of poor guest who need to use the internet during travel. Feeling disappointed, I choose not to buy any internet connection after all and choose to use the slower sim card to surf during my stay. In term of room size, they have a slightly bigger room compare to palazzo but much much bigger compare to park residence hotel. I didn't try any food in the hotel so I will not comment on it. Overall if you just need a clean hotel to sleep and put your stuff for a few nights as you explore Bangkok, you can give this hotel a try.
David Y. Párban utazók Singapore, 2016. január 2.
Lots of broken things in Hip hotel
Had to change room again due to noisy aircon! After being given a new room at top floor, the water pressure in the bathroom keeps changing between high and low so there was no way to wash or bathe properly during our entire stay! Suggestion to all travellers - skip this hotel.
Low C. Család fiatal gyerekekkel Singapore, 2016. január 2.
nice hotel

good food . night shopping . massage
Looi S. Üzleti utazók Malaysia, 2015. december 11.
Getting Popular For Tourist From China

Location, easy access to highway, easy to find food
Overall is good. Has been here few times.
Jason Y. Üzleti utazók Hong Kong, 2015. december 10.
No
No complementary internet is very bad. Not good for business
Dunstan S. Család fiatal gyerekekkel Malaysia, 2015. november 16.
Good location and good value

Location, Value for money and freindliness
Excellent, not a problem except the hotel could be better maintained
Chong C. Egyéni utazók Singapore, 2015. november 14.
clean hotel

clean quiet n friendly staff
Quiet environment n helpful staff to guide u around.
Hip Hotel Bangkok BangkokHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - ElőcsarnokHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - FürdőszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - FürdőszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - SzolgáltatásokHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - FürdőszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - FürdőszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - SzolgáltatásokHip Hotel Bangkok Bangkok - FürdőszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - A szálloda kívülrőlHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - ElőcsarnokHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - A szálloda belülrőlHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - A szálloda belülrőlHip Hotel Bangkok Bangkok - VendégszobaHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - ÉtteremHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - TárgyalóHip Hotel Bangkok Bangkok - Tárgyaló