Hotel Clover 5 Hongkong Street

5 Hongkong Street, Clarke Quay, Szingapúr 059648 (Térkép)

Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Vendégszoba Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Vendégszoba Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Vendégszoba Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Uszoda Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Uszoda Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Uszoda Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Uszoda Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Étterem Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Előcsarnok Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - A szálloda kívülről Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Vendégszoba Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Bejárat Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Fürdőszoba Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Fürdőszoba Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Uszoda Hotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - A szálloda kívülről
Kerület: Clarke Quay Szobák száma: 55

6,8
8,5
7,9
8,0
6,9
6,0
Charnpol K. Párban utazó Thailand, 2015. augusztus 25.
Good choice

Good location, clean, convenient
Very Good but the room is too small
Elsie Y. Egyéni utazó Canada, 2015. augusztus 23.
Good hotel

Service clean close to everywhere
Nataliya P. Párban utazó Ukraine, 2015. augusztus 18.
Very good

Staff, cleanliness, location
The hotel was really good: excellent location, everything new and clean, and very friendly staff. Definitely recommendable!
Jeawoo L. Üzleti utazó South Korea, 2015. augusztus 17.
Just Ok for a single traveler

Cleanness, Location, Friendly Staffs
It is a very basic small hotel just like a business hotel in Japan. Rooms are not big enough to accommodate two adults. Anyone who needs a table and chairs should avoid this hotel. I ended up working on the bed with my laptop laid on it because of no space/desk. This hotel should be classified to two to three stars. Staffs were up to the standard.
Benson L. Egyéni utazó Singapore, 2015. augusztus 16.
Totally not a 4 star hotel !!

Nothing
Location is ok. But how could agora eatevit as a 4 star hotel under secret deal ? It's just cheating !
Jeawoo L. Üzleti utazó South Korea, 2015. augusztus 16.
Just OK for a single business traveler

Location, cleaness, friendly staffs
It is a very basic business hotel which can be seen in Japan. Easy to access public transportation. Would not recommend this hotel for multiple travelers. Arguably good for a single travler who does not need any desk and chair. No space other than bed!
Kwan Y. Üzleti utazó Hong Kong, 2015. augusztus 14.
My stay in Hotel Clover (Hong Kong Street)

Location, Staff, Cleanliness
It was good for the money value. Breakfast is included but dinning area is too small and just OK
Sim S. Egyéni utazó Malaysia, 2015. augusztus 13.
Great little hotel with excellent service from hot

Cleanliness, friendly and helpful staffs, convinent location.
Good.
Constanta P. Párban utazó Romania, 2015. augusztus 12.
good amplacement, verry small rooms...

friendly staff, good amplacement
Ang T. Párban utazó Singapore, 2015. augusztus 10.
Pleasant Stay

location, comfort, staff
Overall not bad =)

Hotel Clover 5 Hongkong Street SzingapúrHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - VendégszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - VendégszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - VendégszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - UszodaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - UszodaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - UszodaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - UszodaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - ÉtteremHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - ElőcsarnokHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - A szálloda kívülrőlHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - VendégszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - BejáratHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - FürdőszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - FürdőszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - UszodaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - A szálloda kívülrőlHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - VendégszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - VendégszobaHotel Clover 5 Hongkong Street Szingapúr - Uszoda