Hotel Tunjungan

Jl. Tunjungan, 102 - 104, Surabaya városközpont, Surabaya, Indonézia 60011 (Térkép)

Hotel Tunjungan Surabaya - Tárgyaló Hotel Tunjungan Surabaya - Tárgyaló Hotel Tunjungan Surabaya - Étterem Hotel Tunjungan Surabaya - Spa Hotel Tunjungan Surabaya - Pub/Lounge Hotel Tunjungan Surabaya - Tárgyaló Hotel Tunjungan Surabaya - Szolgáltatások Hotel Tunjungan Surabaya - Szolgáltatások Hotel Tunjungan Surabaya - Fitneszterem Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - A szálloda belülről Hotel Tunjungan Surabaya - Pub/Lounge Hotel Tunjungan Surabaya - Étterem Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba
Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Lakosztály
Kerület: Surabaya városközpont Szobák száma: 273

6,6
6,8
6,8
6,9
Chan S. Egyéni utazó Malaysia, 2015. augusztus 15.
Tourist

good
Good and comfortable
Sirinan R. Üzleti utazó Thailand, 2015. augusztus 10.
Your breakfast should be more than this

Near Tanjungan department store for shopping and the located on the main road so easy to find taxi
Dessy L. Üzleti utazó Indonesia, 2015. július 27.
nice hotel

classic, clean and big room
Anna A. Család idősebb gyerekekkel Indonesia, 2015. július 20.
Location

Location, clean and comfortable
Januar K. Üzleti utazó Indonesia, 2015. június 20.
Old hotel, bad smell, hot air conditioner
Never return again
Mei Y. Család fiatal gyerekekkel Malaysia, 2015. május 17.
close to kunjungan mall

nothing best except close to mall
Mei Y. Párban utazó Malaysia, 2015. május 17.
close to kunjungan mall

nothing best except close to mall
Nor E. Üzleti utazó Malaysia, 2015. május 11.
Good location

Friendly staff, good location and clean
Ali R. Üzleti utazó Pakistan, 2015. április 29.
Hopeless hotel. In 3 days they changed my room 3

Nothing. Only locations. Beside a big plaza. Thats only advantage
Hopeless
Nicholas S. Üzleti utazó Malaysia, 2015. április 18.
Big comfortable and spacious room

spacious room and nearby to shopping mall
Improvement on buffet breakfast and it's food variety will help further improve the hotel reputation. increase front officers at counter will give tourists satisfactory and confidence.

Hotel Tunjungan SurabayaHotel Tunjungan Surabaya - TárgyalóHotel Tunjungan Surabaya - TárgyalóHotel Tunjungan Surabaya - ÉtteremHotel Tunjungan Surabaya - SpaHotel Tunjungan Surabaya - Pub/LoungeHotel Tunjungan Surabaya - TárgyalóHotel Tunjungan Surabaya - SzolgáltatásokHotel Tunjungan Surabaya - SzolgáltatásokHotel Tunjungan Surabaya - FitneszteremHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - A szálloda belülrőlHotel Tunjungan Surabaya - Pub/LoungeHotel Tunjungan Surabaya - ÉtteremHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - Lakosztály