Hotel Tunjungan

Jl. Tunjungan, 102 - 104, Surabaya városközpont, Surabaya, Indonézia 60011 (Térkép)

Hotel Tunjungan Surabaya - Tárgyaló Hotel Tunjungan Surabaya - Tárgyaló Hotel Tunjungan Surabaya - Étterem Hotel Tunjungan Surabaya - Spa Hotel Tunjungan Surabaya - Pub/Lounge Hotel Tunjungan Surabaya - Tárgyaló Hotel Tunjungan Surabaya - Szolgáltatások Hotel Tunjungan Surabaya - Szolgáltatások Hotel Tunjungan Surabaya - Fitneszterem Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - A szálloda belülről Hotel Tunjungan Surabaya - Pub/Lounge Hotel Tunjungan Surabaya - Étterem Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba
Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Vendégszoba Hotel Tunjungan Surabaya - Lakosztály
Kerület: Surabaya városközpont Szobák száma: 273

6,6
8,6
6,8
6,8
6,9
Anna A. Család idősebb gyerekekkel Indonesia, 2015. július 20.
Location

Location, clean and comfortable
Januar K. Üzleti utazó Indonesia, 2015. június 20.
Old hotel, bad smell, hot air conditioner
Never return again
Mei Y. Család fiatal gyerekekkel Malaysia, 2015. május 17.
close to kunjungan mall

nothing best except close to mall
Mei Y. Párban utazó Malaysia, 2015. május 17.
close to kunjungan mall

nothing best except close to mall
Nor E. Üzleti utazó Malaysia, 2015. május 11.
Good location

Friendly staff, good location and clean
Ali R. Üzleti utazó Pakistan, 2015. április 29.
Hopeless hotel. In 3 days they changed my room 3

Nothing. Only locations. Beside a big plaza. Thats only advantage
Hopeless
Nicholas S. Üzleti utazó Malaysia, 2015. április 18.
Big comfortable and spacious room

spacious room and nearby to shopping mall
Improvement on buffet breakfast and it's food variety will help further improve the hotel reputation. increase front officers at counter will give tourists satisfactory and confidence.
Herawati P. Család idősebb gyerekekkel Indonesia, 2015. április 15.
Short getaway in Surabaya

Clean, great location and value for money
We were returning customer. We always enjoy our stay in this hotel because of its great location and value for money. Near Tunjungan Plaza one of the best shopping experience in Surabaya
Ridwan S. Család idősebb gyerekekkel Singapore, 2015. március 28.
Wifi not available in room

Location and cleaniness
Pleasant one
Arif R. Egyéni utazó Indonesia, 2015. március 3.

Ok

Hotel Tunjungan SurabayaHotel Tunjungan Surabaya - TárgyalóHotel Tunjungan Surabaya - TárgyalóHotel Tunjungan Surabaya - ÉtteremHotel Tunjungan Surabaya - SpaHotel Tunjungan Surabaya - Pub/LoungeHotel Tunjungan Surabaya - TárgyalóHotel Tunjungan Surabaya - SzolgáltatásokHotel Tunjungan Surabaya - SzolgáltatásokHotel Tunjungan Surabaya - FitneszteremHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - A szálloda belülrőlHotel Tunjungan Surabaya - Pub/LoungeHotel Tunjungan Surabaya - ÉtteremHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - VendégszobaHotel Tunjungan Surabaya - Lakosztály