Ibis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel

28 Des Voeux Road West,, Hong Kong Központ, Hongkong

8,0

8,2
8,0
Erika D. Párban utazók Hungary, 2015. szeptember 27.
Rövid átutazás

Tisztaság,kedves személyzet,panoráma.
Minden szempontból elégedetten távoztunk.
Kuntalee J. Párban utazók Thailand, 2016. április 27.
Suggestion
Location hotel so far from MTR Less of resturant for braekfast and dinning
Thanapon K. Család idősebb gyerekekkel Thailand, 2016. április 24.
good
good view but far from MTR
Chen C. Párban utazók Taiwan, 2016. április 22.
Good location,
CP is good, Room cleaning
Seong H. Egyéni utazók South Korea, 2016. április 22.
GOOD location, so satisfied
Lisa T. Üzleti utazók Malaysia, 2016. április 22.
good overall
this hotel location is near to dried seafood area. if you are looking for dried seafood, very convenience hotel for this purpose. amble of choice and walking distance to each shop.
Chi-Ming H. Párban utazók Taiwan, 2016. április 22.
Best
Michael A. Üzleti utazók South Korea, 2016. április 21.
Clean room and convenient location
It was nice place.
Martin B. Üzleti utazók Australia, 2016. április 21.
Good location and good wifi
Good, clean and easy to access. Trams on the door and short trip to CBD and Central station. No luxury, but all you need at good price.
Ter Y. Párban utazók Malaysia, 2016. április 21.
Cleanliness
3,3
Carelessly drop-off 1 piece of meat on the floor, under the table. It still on the floor on the next day after cleaner left the room.
Ibis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel HongkongIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - TárgyalóIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - Business CenterIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - TárgyalóIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - TárgyalóIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - TárgyalóIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - RecepcióIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - FürdőszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - VendégszobaIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - ÉtteremIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - RecepcióIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - RecepcióIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - SzolgáltatásokIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - Business CenterIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - KilátásIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - BejáratIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - SzolgáltatásokIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésIbis Hong Kong Central & Sheung Wan Hotel Hongkong - A szálloda belülről