Imperial Hotel

32-34 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Hongkong (Térkép)

Imperial Hotel Hongkong - Bejárat Imperial Hotel Hongkong - Előcsarnok Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságok Imperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságok Imperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságok Imperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságok Imperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságok Imperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedés Imperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedés Imperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedés Imperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedés
Imperial Hotel Hongkong - A környék Imperial Hotel Hongkong - A környék Imperial Hotel Hongkong - A környék Imperial Hotel Hongkong - A környék Imperial Hotel Hongkong - A környék Imperial Hotel Hongkong - A környék Imperial Hotel Hongkong - Fürdőszoba Imperial Hotel Hongkong - Fürdőszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba Imperial Hotel Hongkong - Vendégszoba
Kerület: Tsim Sha Tsui Szobák száma: 225

6,8
8,9
6,6
6,6
6,8
6,1
Narote Y. Párban utazó Thailand, 2015. augusztus 30.
great location for shoppers ideal for people shops

Location was great right in the centre
Great
Serlina H. Párban utazó Canada, 2015. augusztus 26.
Great location. Close to everything...!

Location. Comfort of room. Quietness.
9,7
Recommended. Everything was good. Only the WIFI was a bit annoying. You have to request for WIFI access at the front desk. At which time, they computer generate a password and user ID. It worked on and off for no reason. I had to run downstairs to have them reset it on the 2nd day (on a 3 night stay). That was a bit inconvenient when researching places!
Chen Y. Család idősebb gyerekekkel China, 2015. augusztus 24.
short stay

location, staff performance, smoking
its illegal to smoke in room in hong kong, but u can smoke in this hotel... good or bad news? u say!
Catarina L. Üzleti utazó Singapore, 2015. augusztus 23.
Good if you not ask for standard hotel service.

Location, convenience, the staff are polite and frandly.
so far so good. This Hotel don't have restaurant, no room service except cleaning.
Marie L. Csoportos utazó Philippines, 2015. augusztus 22.

Location and thats it
Im not satisfied with their service.staffs were not accomodating they were arrogant,we even asked for there help when we
Peter R. Család idősebb gyerekekkel Philippines, 2015. augusztus 17.
Hong Kong trip 2015

Very Good Location, Easy to find and to go to, and comfortable bed.
Natthanon K. Család idősebb gyerekekkel Thailand, 2015. augusztus 10.
yes

location price place
Hendy H. Család fiatal gyerekekkel Indonesia, 2015. augusztus 10.
Value for money

Value for money, good location,
Pleasant
Christopher D. Üzleti utazó Philippines, 2015. augusztus 9.
Excellent location!

Location, cleanliness and staff.
Its location and comfort is a major factor fo me. Reasonable price if booked online. Will stay with them again on my next HK trip. . . .
Chatchai T. Egyéni utazó Thailand, 2015. augusztus 9.
Great location best in hk

Great location ,best price ,reasonable
Great

Imperial Hotel HongkongImperial Hotel Hongkong - BejáratImperial Hotel Hongkong - ElőcsarnokImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságokImperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságokImperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságokImperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságokImperial Hotel Hongkong - Közeli látványosságokImperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésImperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésImperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésImperial Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésImperial Hotel Hongkong - A környékImperial Hotel Hongkong - A környékImperial Hotel Hongkong - A környékImperial Hotel Hongkong - A környékImperial Hotel Hongkong - A környékImperial Hotel Hongkong - A környékImperial Hotel Hongkong - FürdőszobaImperial Hotel Hongkong - FürdőszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - FürdőszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - FürdőszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - FürdőszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - VendégszobaImperial Hotel Hongkong - Bejárat