JW Marriott Surabaya Hotel

8,2
8,8
8,9
8,8
Yohanna H. Család idősebb gyerekekkel Indonesia, 2016. április 22.
Old Hotel
4,3
Twin Bed with Queen Size Breakfast Great Old Ceiling Tap water hard to open
Ferdinand T. Egyéni utazók Philippines, 2016. április 17.
Clean and good location
4,7
The pool needs some renovation. Too old.
Kasman T. Üzleti utazók Indonesia, 2016. április 7.
nice hotel but getting old
Swimming pool too small and first time the room that they offer me was not ready to stay because the room feel not fresh but they change to better one .. so far i satisfy stay in the hotel but think twice to back again..
Suwittawat K. Üzleti utazók Thailand, 2016. április 5.
Very good
So far so good for lixurious hotel
Yuanita L. Család fiatal gyerekekkel Indonesia, 2016. március 27.
Not bad
Nothing bad! But house keeping keep my room messed even i put the sign "make up room please"
Mei Y. Csoportos utazók Singapore, 2016. március 27.
Excellent staff, comfortable room, great location
Excellent staff - Special compliments to Sri, who helped us to check in. Taking her suggestion, we upgraded to executive which costs 600.000 rupiah. It included buffet breakfast, alcoholic cocktails, tea for certain timings. Do check it out. We thought it was value for money. Comfortable room - big and clean room, great view Great location -near Tunjungan Plaza shopping mall, free shuttle service to and fro, at 30 mins interval.
Mei Y. Csoportos utazók Singapore, 2016. március 27.
Excellent staff, comfortable room, great location
Melza G. Üzleti utazók Indonesia, 2016. március 23.
staying for business
staying in this hotel for business. Great hotel, friendly staff and great room
Melza G. Üzleti utazók Indonesia, 2016. március 22.
staying for business
staying in this hotel for business. Great hotel, friendly staff and great room
Sahik A. Üzleti utazók Singapore, 2016. március 19.
JW Marriott
Friendly staff. Excellent place to stay
JW Marriott Surabaya Hotel SurabayaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - Exkluzív társalgóJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - Exkluzív társalgóJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A környékJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda kívülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - Exkluzív társalgóJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - SzolgáltatásokJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda belülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - SzolgáltatásokJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - SzolgáltatásokJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda kívülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - SzolgáltatásokJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - TárgyalóJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda belülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda belülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - KilátásJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda belülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda belülrőlJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaJW Marriott Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda belülről