Kimberley Hotel

28 Kimberley Road, Tsim Sha Tsui, Hongkong (Térkép)

Kimberley Hotel Hongkong - A szálloda belülről Kimberley Hotel Hongkong - Vendégszoba Kimberley Hotel Hongkong - Vendégszoba Kimberley Hotel Hongkong - Vendégszoba Kimberley Hotel Hongkong - Lakosztály Kimberley Hotel Hongkong - Vendégszoba Kimberley Hotel Hongkong - Fürdőszoba Kimberley Hotel Hongkong - Előcsarnok Kimberley Hotel Hongkong - Előcsarnok Kimberley Hotel Hongkong - Étterem Kimberley Hotel Hongkong - A szálloda belülről Kimberley Hotel Hongkong - Büfé Kimberley Hotel Hongkong - Pub/Lounge Kimberley Hotel Hongkong - Étterem Kimberley Hotel Hongkong - Büfé Kimberley Hotel Hongkong - Kávézó
Kimberley Hotel Hongkong - Büfé Kimberley Hotel Hongkong - Étterem Kimberley Hotel Hongkong - Lakosztály Kimberley Hotel Hongkong - Vendégszoba Kimberley Hotel Hongkong - Vendégszoba Kimberley Hotel Hongkong - Business Center Kimberley Hotel Hongkong - Előcsarnok Kimberley Hotel Hongkong - Étterem Kimberley Hotel Hongkong - Előcsarnok Kimberley Hotel Hongkong - Étterem Kimberley Hotel Hongkong - Étterem Kimberley Hotel Hongkong - Étterem
Kerület: Tsim Sha Tsui Szobák száma: 546

7,0
8,5
7,0
7,2
7,2
6,6
Ma R. Család fiatal gyerekekkel Philippines, 2015. augusztus 25.
Value for money

Location is good, service is superb and room rates are awesomely affordable.
Nice experience! Would definitely book here again.
Budianto B. Család idősebb gyerekekkel Indonesia, 2015. augusztus 24.
bad hotel ever

just location near with mtr tsim sha sui..
4,3
first impression when check in to this hotel was so bad..the staff so rude like others ever said..my advise for other visitors, never choose this hotel..the room so small even that's deluxe type., the staff in receptionist so rude..not looking at us when talking.the staff in the concierge more polite...really uncomfortable staying at this hotel..never ever come back to this hotel.
Christine O. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 22.
Best location

Location, value for money and clean hotel
All staff were very helpful and accommodating. Rooms are clean, although, a bit small .... Good location. Many restaurants nearby.
Teerada T. Család idősebb gyerekekkel Thailand, 2015. augusztus 17.
the room is old. The pillow is old.

Location is good.
Edward L. Üzleti utazó China, 2015. augusztus 13.

Allow late check out
Maria A. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 9.
Good location.

location
Sung J. Párban utazó South Korea, 2015. augusztus 8.
3 nights in hongkong

place, transportation
really good place, easy to approach, also reasonable price as well
Wisarut R. Család idősebb gyerekekkel Thailand, 2015. augusztus 2.
best location hotel

location , value of money , room size
It still value hotel. I came to HK every year and stay at this hotel. If you want the best location , you will love here.
Poh C. Párban utazó Malaysia, 2015. július 31.

Good location
Ali T. Egyéni utazó Saudi Arabia, 2015. július 31.
Nice stay

location staff and cleaning
Nice stay

Kimberley Hotel HongkongKimberley Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - LakosztályKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - FürdőszobaKimberley Hotel Hongkong - ElőcsarnokKimberley Hotel Hongkong - ElőcsarnokKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlKimberley Hotel Hongkong - BüféKimberley Hotel Hongkong - Pub/LoungeKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - BüféKimberley Hotel Hongkong - KávézóKimberley Hotel Hongkong - BüféKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - LakosztályKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - Business CenterKimberley Hotel Hongkong - ElőcsarnokKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - ElőcsarnokKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - ÉtteremKimberley Hotel Hongkong - FürdőszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - KávézóKimberley Hotel Hongkong - ElőcsarnokKimberley Hotel Hongkong - SpaKimberley Hotel Hongkong - FitneszteremKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - LakosztályKimberley Hotel Hongkong - FürdőszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - VendégszobaKimberley Hotel Hongkong - Közeli látványosságok