Michelberger Hotel

Warschauer Str. 39-40, Friedrichshain, Berlin, Németország 10243 (Térkép)

Michelberger Hotel Berlin - Recepció Michelberger Hotel Berlin - Tárgyaló Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok Michelberger Hotel Berlin - Tárgyaló Michelberger Hotel Berlin - Tárgyaló Michelberger Hotel Berlin - Recepció Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok Michelberger Hotel Berlin - Pub/Lounge Michelberger Hotel Berlin - Étterem Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok Michelberger Hotel Berlin - A szálloda belülről Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok
Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Pub/Lounge Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Étterem Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Vendégszoba Michelberger Hotel Berlin - Ételek és italok
Kerület: Friedrichshain Szobák száma: 100

8,5
8,8
8,6
8,9
8,4
8,5
Liam W. Üzleti utazó United States of America, 2015. augusztus 18.
Why do I have to give my review a title?

Good wifi, great vibe, comfortable bed
9,7
Other than no A/C in the summer, wonderful.
Eunjung C. Egyéni utazó South Korea, 2015. július 16.
Nice bar and cool ppl

Bar, breakfast and staff
Was nice and comfy. Ppl were very nice and interesting variety of cocktails available. Close to centre and easy to grab metros.
Peter H. Párban utazó Norway, 2015. június 30.
Best hotel, best location

Location, rooms, coconut water
9,7
We always stay here when in Berlin. Perfect location if u want to eat and party. Only downside is super slow service in the bar and they're a bit cocky. Other than that it's perfect! Try the coconut water!
Holden W. Párban utazó United Kingdom, 2015. január 12.
Favourite hotel ever

Fantatic lounge, fun unique details and great staff
The best
Robert T. Párban utazó United Kingdom, 2015. január 11.
Amazing Hotel - Would highly reccommend to couples

staff, character, location
Nap K. Csoportos utazó Malaysia, 2014. december 29.
Great location hip hotel

location, hip design, atmosphere
Shao C. Egyéni utazó United Kingdom, 2014. december 22.
new experience

the cafe / room / restaurant
Yayoi S. Egyéni utazó Japan, 2014. december 7.
Best Hotel of my life

Good Staff, Good Location, Good breakfast
Really good ! I have felt my home in Belrin,
Hannah B. Párban utazó United Kingdom, 2014. november 17.
what a quirky hotel!

The coffee, the decor, and the big lebowski
Overall we had a delightful experience here. Friendly, knowledgeable staff. Seconds from all necessary transport (although there's plenty going on within walking distance). A great bar/cafe that opens until 4am, with a lovely courtyard to accompany it. Full of strange little quirks to make it an entirely unique hotel. I would implore anyone visiting Berlin to join the Michelberger's at their warm, comfortable home.
Rob H. Párban utazó United Kingdom, 2014. november 2.
better than expectations could imagine

style staff and breakfast

Michelberger Hotel BerlinMichelberger Hotel Berlin - RecepcióMichelberger Hotel Berlin - TárgyalóMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - TárgyalóMichelberger Hotel Berlin - TárgyalóMichelberger Hotel Berlin - RecepcióMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - Pub/LoungeMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - A szálloda belülrőlMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Pub/LoungeMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Szórakozási lehetőségekMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - Ételek és italokMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - VendégszobaMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - ÉtteremMichelberger Hotel Berlin - Kert