Oaks On Collins Hotel

8,6
7,6
7,9
7,5
Ian C. Üzleti utazók Australia, 2016. február 8.
Nice

Clean, comfortable, Location
Cery good
Andrew M. Párban utazók Australia, 2016. január 24.
Disappointed

Parking underneath compact grocer close by
4,7
Fridge broken all weekend food went off Told we would get phone call when room ready didnt happen waited 1 1/2 hrs Staff a bit space cadet
Ernestine H. Család fiatal gyerekekkel Malaysia, 2016. január 8.
Ok for a few days stay in city

Great location, staff, service (i.e. self content)
Great location, close to everything -tram, taxi, shops. Staff are fantastic, very helpful and approachable. Average room standard, hot water wasn't working one morning, staff didn't show urgency that it would be fixed immediately. Toilet/bathroom doesn't have exhaust(or exhaust system not working) making the toilet/bathroom very stuffy. Preferred not to keep the door opened as the toilet bowl would be right next to the bed. Housekeeping was not up to standard. Room wasn't cleaned to the same standard everyday. Got 2 face towels 1 day, none the other. On the last day, towels wasn't even rolled, just lazily placed on the bed. Dishes wasn't organised or washed on some days. Room had ants in a few location including kitchen, reported to reception who said they will inform housekeeping but couldn't see any difference the following few days. Had to manage the ants ourselves for the whole trip, not nice.
Janine K. Párban utazók Australia, 2016. január 6.
no correspondence or notification for hot water

staff genuinely happy good advice very apologetic regarding water.
We did have an extremely good stay.. However woke up to cold water ..no announ ement may have been good. Just apologies nothing else.
Lyn S. Párban utazók Australia, 2015. december 30.
No free parking, no information no parking attenda

Location location lication
Very poor communicators Room comfortable
Michael D. Csoportos utazók Australia, 2015. december 30.
Quite place in the City

Location, Room Facilities & Location
Stacey B. Párban utazók Australia, 2015. december 29.
Convenient

Location, Cleanliness, Price
Great
Michael G. Párban utazók Australia, 2015. december 28.
Holifay

Location tram stop station lovation
Norman R. Párban utazók Philippines, 2015. december 28.
Value for money

Location, clean, large space
Awesome
Borhanuddin S. Család fiatal gyerekekkel Australia, 2015. december 27.
very disappointed

location
Disappointing
Oaks On Collins Hotel MelbourneOaks On Collins Hotel Melbourne - Erkély/TeraszOaks On Collins Hotel Melbourne - UszodaOaks On Collins Hotel Melbourne - FitneszteremOaks On Collins Hotel Melbourne - ÉtteremOaks On Collins Hotel Melbourne - ÉtteremOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - FürdőszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - Erkély/TeraszOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - ÉtteremOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - TárgyalóOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - FürdőszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - RecepcióOaks On Collins Hotel Melbourne - TárgyalóOaks On Collins Hotel Melbourne - ÉtteremOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - Erkély/TeraszOaks On Collins Hotel Melbourne - TárgyalóOaks On Collins Hotel Melbourne - ÉtteremOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - KonyhaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - A szálloda kívülrőlOaks On Collins Hotel Melbourne - VendégszobaOaks On Collins Hotel Melbourne - TárgyalóOaks On Collins Hotel Melbourne - ElőcsarnokOaks On Collins Hotel Melbourne - Vendégszoba