Oriental Lander Hotel

206, Tong Mei Road, Mong Kok, Kowloon, Mongkok, Hongkong (Térkép)

Oriental Lander Hotel Hongkong - Előcsarnok Oriental Lander Hotel Hongkong - Étterem Oriental Lander Hotel Hongkong - Business Center Oriental Lander Hotel Hongkong - Bejárat Oriental Lander Hotel Hongkong - A szálloda belülről Oriental Lander Hotel Hongkong - Étterem Oriental Lander Hotel Hongkong - Bejárat Oriental Lander Hotel Hongkong - Előcsarnok Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Fürdőszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Fürdőszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Előcsarnok Oriental Lander Hotel Hongkong - Fürdőszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - A szálloda belülről
Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Előcsarnok Oriental Lander Hotel Hongkong - A szálloda belülről Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Vendégszoba Oriental Lander Hotel Hongkong - Fürdőszoba
Kerület: Mongkok Szobák száma: 80

6,9
7,2
6,6
6,8
5,8
Ho Y. Üzleti utazó China, 2015. augusztus 27.
Nice and clean, good services

Tidy and convenience
Not much to say.
Fang Q. Párban utazó Malaysia, 2015. augusztus 24.
Value for Money

fast internet speed, quiet , clean , near to ammenities
Good , clean , value for money , despite the room is abit small , but understandable .
Wan L. Csoportos utazó Malaysia, 2015. augusztus 14.
Location

Clean ,service,location
Not bad
Yew H. Üzleti utazó Singapore, 2015. augusztus 7.
Value for Money Hotel

Service, Professionalism and Considerate
9,7
Staff are friendly, Venue is convenient, Hardware is clean and user friendly. On top of it, Price is within acceptable range for HK Standard. Excellent. I stay in Oriental Lander Hotel during my each visit to HK.
Mak L. Család idősebb gyerekekkel Singapore, 2015. július 27.
Great Stay

Location, Value for money
Good location, value for money
Wong F. Párban utazó Malaysia, 2015. július 24.
Normal

Clean, Location, Dining
Chan R. Egyéni utazó Australia, 2015. július 16.
best value, 3+ stars

value, clean
Was a bit difficult to find first, room was small but clean, average location, a bit of a walk to closest station (will be quite tedious if you had a lot of luggages), was really really good price for a 3 and a half star hotel.
Siew K. Párban utazó Singapore, 2015. július 14.
Room is clean.The room is super tiny uncomfortable

Nope.
Horrible. feel like a bird cage for the first time in my life.
Mark L. Párban utazó Australia, 2015. július 12.
Great size for hong kong standards

Size of room, service, location
Eoung V. Család idősebb gyerekekkel Cambodia, 2015. július 11.
Great Place to escape from a busy city

Location,

Oriental Lander Hotel HongkongOriental Lander Hotel Hongkong - ElőcsarnokOriental Lander Hotel Hongkong - ÉtteremOriental Lander Hotel Hongkong - Business CenterOriental Lander Hotel Hongkong - BejáratOriental Lander Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlOriental Lander Hotel Hongkong - ÉtteremOriental Lander Hotel Hongkong - BejáratOriental Lander Hotel Hongkong - ElőcsarnokOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - FürdőszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - FürdőszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - ElőcsarnokOriental Lander Hotel Hongkong - FürdőszobaOriental Lander Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - ElőcsarnokOriental Lander Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - VendégszobaOriental Lander Hotel Hongkong - FürdőszobaOriental Lander Hotel Hongkong - Előcsarnok