Regal Airport Hotel

No.9 Cheong Tat Road, Chek Lap Kok, Hong Kong repülőtér, Hongkong (Térkép)

Regal Airport Hotel Hongkong - A szálloda kívülről Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Spa Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Előcsarnok Regal Airport Hotel Hongkong - Uszoda Regal Airport Hotel Hongkong - Exkluzív társalgó Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - A szálloda kívülről Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem
Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Étterem Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Fürdőszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Fitneszterem Regal Airport Hotel Hongkong - Fürdőszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Fürdőszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Fürdőszoba Regal Airport Hotel Hongkong - Fitneszterem Regal Airport Hotel Hongkong - Fürdőszoba
Kerület: Hong Kong repülőtér Szobák száma: 1171

6,8
9,0
8,0
7,8
6,9
Klara M. Üzleti utazó Hungary, 2015. január 18.
5 csillagos szálloda

fitness rész, rugalmas ügyintézés, impozáns szálló
Tökéletesen megfelel az ötcsillagos szálloda minősítésnek, kényelmes , szép lakosztályok.
Jeffrey C. Üzleti utazó United States of America, 2015. augusztus 27.
Works well for Airport Hotel

Convienece
Very Good, have stayed many times before
Rae B. Párban utazó Australia, 2015. augusztus 27.
In Transit

A short walk from terminal. Lovely large, clean room. Comfortable bed.
Very comfortable night stay, thank you . Quite revived after long flight.
Albert J. Csoportos utazó Philippines, 2015. augusztus 19.
Excellent Service

Value for money, excellent customer service, and superior ambiance
9,7
Regal Airport Hotel is one of the best hotels I have experienced as a traveler. The rooms are quite clean and comfortable. The customer service is very excellent - the staff is all polite and friendly. Looking forward to another stay!
Saguchi M. Csoportos utazó Japan, 2015. augusztus 18.

Location, Cleanlines, Staff
Trond P. Egyéni utazó Norway, 2015. augusztus 11.
good hotel

airport location
Ruisen N. Párban utazó Singapore, 2015. augusztus 11.
Airport hotel in HK

Great for early flight out of HK
Free shuttle bus every 30min to citygate, indoor and outdoor swimming pool operational till 10pm
Porter W. Egyéni utazó United States of America, 2015. augusztus 10.
Great Location!

Great location in the Hong Kong airport. Great for an overnight stay before traveling on.
Great overnight stay easy access to the airport.
Paul E. Egyéni utazó United States of America, 2015. augusztus 9.
Perfect hotel for a short stay in Hong Kong.

Super nice, super convenient, very clean
This hotel is located next to the airport, no need for a taxi. Great hotel for a short stay in Hong Kong.
Wu S. Család fiatal gyerekekkel Taiwan, 2015. augusztus 8.
Convenient .

Convenient , quick checkin and quick check out
friendly , fast

Regal Airport Hotel HongkongRegal Airport Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - SpaRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - ElőcsarnokRegal Airport Hotel Hongkong - UszodaRegal Airport Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - ÉtteremRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FitneszteremRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FitneszteremRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - VendégszobaRegal Airport Hotel Hongkong - FürdőszobaRegal Airport Hotel Hongkong - Vendégszoba