Regency Hotel Macau

2 Estrada Almirante Marques Esparterio, Taipa / Cotai, Makaó (Térkép)

Regency Hotel Macau Makaó - Vendégszoba Regency Hotel Macau Makaó - Vendégszoba Regency Hotel Macau Makaó - Vendégszoba Regency Hotel Macau Makaó - Vendégszoba Regency Hotel Macau Makaó - Fürdőszoba Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - Lakosztály Regency Hotel Macau Makaó - A szálloda belülről Regency Hotel Macau Makaó - A szálloda belülről Regency Hotel Macau Makaó - Előcsarnok
Regency Hotel Macau Makaó - Előcsarnok Regency Hotel Macau Makaó - Étterem Regency Hotel Macau Makaó - Étterem Regency Hotel Macau Makaó - Étterem Regency Hotel Macau Makaó - Étterem Regency Hotel Macau Makaó - Szórakozási lehetőségek Regency Hotel Macau Makaó - Kert Regency Hotel Macau Makaó - Uszoda Regency Hotel Macau Makaó - Kávézó Regency Hotel Macau Makaó - Uszoda Regency Hotel Macau Makaó - A szálloda kívülről Regency Hotel Macau Makaó - Vendégszoba
Kerület: Taipa / Cotai Szobák száma: 326

7,5
7,0
7,4
7,2
7,4
7,0
Chi C. Egyéni utazó Hong Kong, 2015. július 26.
good price hotel

comfortable, clean, reasonable price
Mark H. Párban utazó Australia, 2015. július 17.
Superb in the 80s

Pool and men's spa were terrific. Breakfast was very good and value for money with old world charm. Not a modern sparkling gem, but great place to stay, breakfast and have a swim
We liked it, but it is not the Ritz.
Jasmine T. Párban utazó Malaysia, 2015. július 7.
OLD BUT CLEAN HOTEL

SPACIOUS ROOM
Hotel was a bit old but room condition is clean & big. the shuttle bus service was not so good because the frequency is once per hour. it can only takes around 15 person per trip. if you are the sixteen person, you have to wait for the next available bus which is an hour later.
Fook L. Párban utazó Singapore, 2015. július 7.
Ok for the money

Location..quiet.
Just ok b/fast was a disappointment
Chan X. Család idősebb gyerekekkel Malaysia, 2015. július 6.
no wifi in room

worse
Vernon F. Egyéni utazó United States of America, 2015. július 6.
my favorite in macau

friendlines, nice pool, spa, good free breakfast.
as always great, a few things are not as good as before, maybe to small to mention, because its real small matter, that is they don't have shaving razor in spa, they have in rooms, so l can bring, but they did have before. this time no lotion in spa, again they have in room, so this isn't complaint, just not as good as before. they now have WiFi in lobby which is nice, it'd be nice also in room. all in all greatest value for they money.
Yuk Y. Párban utazó Hong Kong, 2015. július 5.
OK la

Swimming pool, gym room
It's ok, but they can't provide free wifi into the room
Wing H. Párban utazó China, 2015. július 2.
over expected, it is not deserve 5 stars

transportion is fair.
4,3
it deserves 2 star.
Cheong K. Párban utazó Malaysia, 2015. június 30.
Cheap & Good

Service, facilities & value for money
Everything is good except transportation service......not really convenient
Behshad R. Egyéni utazó Singapore, 2015. június 29.
very very old hotel but maybe value for money!

cheap,shuttle bus ,reasonable breakfast
very old hotel, no wifi in room, only available at lobby.

Regency Hotel Macau MakaóRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - FürdőszobaRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - A szálloda belülrőlRegency Hotel Macau Makaó - A szálloda belülrőlRegency Hotel Macau Makaó - ElőcsarnokRegency Hotel Macau Makaó - ElőcsarnokRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - Szórakozási lehetőségekRegency Hotel Macau Makaó - KertRegency Hotel Macau Makaó - UszodaRegency Hotel Macau Makaó - KávézóRegency Hotel Macau Makaó - UszodaRegency Hotel Macau Makaó - A szálloda kívülrőlRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - A szálloda belülrőlRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - A szálloda belülrőlRegency Hotel Macau Makaó - UszodaRegency Hotel Macau Makaó - KávézóRegency Hotel Macau Makaó - UszodaRegency Hotel Macau Makaó - KávézóRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - ÉtteremRegency Hotel Macau Makaó - VendégszobaRegency Hotel Macau Makaó - FürdőszobaRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - LakosztályRegency Hotel Macau Makaó - FürdőszobaRegency Hotel Macau Makaó - Közeli tömegközlekedésRegency Hotel Macau Makaó - térkép