Renoir Boutique Hotel

20/7-9 Siriraj Rd, Patong, Phuket, Thaiföld 83150 (Térkép)

Renoir Boutique Hotel Phuket - A szálloda kívülről Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Fürdőszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Recepció Renoir Boutique Hotel Phuket - Ételek és italok Renoir Boutique Hotel Phuket - Ételek és italok
Renoir Boutique Hotel Phuket - Kávézó Renoir Boutique Hotel Phuket - Uszoda Renoir Boutique Hotel Phuket - Uszoda Renoir Boutique Hotel Phuket - Uszoda Renoir Boutique Hotel Phuket - Pub/Lounge Renoir Boutique Hotel Phuket - Strand Renoir Boutique Hotel Phuket - Sport és szabadidő Renoir Boutique Hotel Phuket - A környék Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Vendégszoba Renoir Boutique Hotel Phuket - Fürdőszoba
Kerület: Patong Szobák száma: 20

8,2
6,4
7,8
7,8
5,9
Gergely N. Párban utazó Hungary, 2014. március 10.
Mindennel meg voltunk elégedve

Elhelyezkedés, szoba, wellness részleg
A szoba nagyon szép volt és a masszázs kád nagyon jó volt. A wifi térereje nem mindenhol volt jó a szobán belül. A személyzet nagyon kedves és segítőkész volt.
Ngan P. Csoportos utazó Vietnam, 2015. augusztus 23.
A good 2-day stay

Value for Money, Friendly Staff, Big room
I stayed here with friends in 2 rooms and it was a good stay. The location is quite far from Bangla Road so it's so quiet when you sleep. If you stay in this hotel, 5-minute tuktuk drive and 20-minute walk is what it takes to get you to Bangla Road. Staff are friendly, they can speak English but not really well. It will be creepy for women to travel alone or in groups because it gets quite scary at night
Phatnapa C. Egyéni utazó Thailand, 2015. augusztus 21.
Nice comfortable bed I like big bathtub

Reasonable price and good
Swee H. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 21.
Budget hotel

price, staff and room size.
you get what you paid.
Amevic J. Párban utazó Philippines, 2015. augusztus 18.
Value for Money

Staff, size of the room and value for money
Everything is fine about this hotel except the location. If you want to walk, it will take you 45mins to reached bangla road and 30mins to patong beach. Staff are very nice and accomodating. Room rates are way too cheap compare to other hotels. We will definitely comeback on the next trip.
Yudhi A. Párban utazó Indonesia, 2015. augusztus 16.
Friendly staff...

Nice Hotel even far from the beach.. but overall great..
Nice to stay here and will be back here when i'm back to phuket.. thanks yan.. for all the support from tours trip, bike until taxi back to airport.. 7 great days at phuket and renoir..
Waratip P. Párban utazó Thailand, 2015. augusztus 6.
Nice

Sevices,Cheap,comfortable
Cheap, There are good sevices.
Dian D. Párban utazó Malaysia, 2015. július 30.
tip top

calm, quiet, affordable
great
Chin H. Párban utazó Malaysia, 2015. július 29.
Nice cheap yet elegant hotel

Big room nice bed and cheap!
Murat A. Egyéni utazó Norway, 2015. július 21.
Martin

Smilling,kind and rent
All was ok. The crews was so kind.

Renoir Boutique Hotel PhuketRenoir Boutique Hotel Phuket - A szálloda kívülrőlRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - FürdőszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - RecepcióRenoir Boutique Hotel Phuket - Ételek és italokRenoir Boutique Hotel Phuket - Ételek és italokRenoir Boutique Hotel Phuket - KávézóRenoir Boutique Hotel Phuket - UszodaRenoir Boutique Hotel Phuket - UszodaRenoir Boutique Hotel Phuket - UszodaRenoir Boutique Hotel Phuket - Pub/LoungeRenoir Boutique Hotel Phuket - StrandRenoir Boutique Hotel Phuket - Sport és szabadidőRenoir Boutique Hotel Phuket - A környékRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - FürdőszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - VendégszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - FürdőszobaRenoir Boutique Hotel Phuket - RecepcióRenoir Boutique Hotel Phuket - UszodaRenoir Boutique Hotel Phuket - Pub/LoungeRenoir Boutique Hotel Phuket - Pub/Lounge