Royal Plaza Hotel

193 Prince Edward Road West, Kowloon, Mongkok, Hongkong (Térkép)

Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Fürdőszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Fürdőszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Fürdőszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - Vendégszoba Royal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda kívülről Royal Plaza Hotel Hongkong - Bejárat
Royal Plaza Hotel Hongkong - Előcsarnok Royal Plaza Hotel Hongkong - Előcsarnok Royal Plaza Hotel Hongkong - Előcsarnok Royal Plaza Hotel Hongkong - Exkluzív társalgó Royal Plaza Hotel Hongkong - Uszoda Royal Plaza Hotel Hongkong - Uszoda Royal Plaza Hotel Hongkong - Uszoda Royal Plaza Hotel Hongkong - Fitneszterem Royal Plaza Hotel Hongkong - Fitneszterem Royal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda belülről Royal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda belülről Royal Plaza Hotel Hongkong - Pub/Lounge
Kerület: Mongkok Szobák száma: 699

8,2
8,4
8,4
8,8
7,5
Gabor O. Párban utazó Hungary, 2012. március 4.
Jégverem szoba

Szép a szálloda, közlekedés szempontjából megfelő.
Összességében csalódás volt számunkra ez a szálloda.. Mikor megérkeztünk éjjel és beléptünk a szobánkba, tombolt a légkondi, kb. 10 fok volt a helyiségben és dohos szag terjengett. Másnap szintén arra érkeztünk vissza a kirándulásból, hogy a barátaink szobájában 5 fokra van állítva a légkondicionáló és meg lehet fagyni. Kértünk hogy valami fűtést biztosítsanak, erre kaptunk egy villanyradiátort, ami reggelre kicsit normalizálta a hőmérsékletet. A szálloda nagyon messze van az 5*-tól.
Armstrong D. Család fiatal gyerekekkel Australia, 2015. augusztus 2.
Handy location

Comfort, location, location
Weng K. Üzleti utazó Malaysia, 2015. július 31.
Clean, location, spacious, efficient, comfortable

As above
Chern W. Üzleti utazó Singapore, 2015. július 31.
Great business hotel in mongkok

Efficient service, accessible location, attached to a mall.
Ka K. Család fiatal gyerekekkel Macau, 2015. július 31.
It's ok!

good location
Ai L. Család fiatal gyerekekkel Singapore, 2015. július 31.
Good choice

Friendly staff, spacious room and cleanliness
Friendly staff. Rooms are spacious and clean. Value for money.
Yejin D. Párban utazó South Korea, 2015. július 29.
Dirty, uncomfortable Hotel

Cheap price, near mongkok, swimming pool
For the first time, it smells bad. I think it's from air conditioner. We request higher level room. but clerk gave us the lowest and end of the aisle. It made us mad and uncomfortable. Also, room is nearby swimming pool so that we couldn't protect out privacy. I'm sorry we couldn't go to swimming pool, which I heard is fantastic.
Chengyong T. Párban utazó Singapore, 2015. július 29.
Nice

Location , clean
9,7
Near shopping mall n mongkok, clean rooms
Mercedes T. Család fiatal gyerekekkel Philippines, 2015. július 29.
Definitely a five-star hotel!

Good ammenities, good service and good facilities.
We had the best stay at the hotel. There's a hotel and MTR beside it, but it's still a bit far from Tsim Sha Tsui, Causeway Bay and other tourist attractions.
James A. Párban utazó United States of America, 2015. július 28.
Disappointing Surprise

Quick check out, helpful concierge, good maid service
4,3
Highly overrated. We were very disappointed with the quality of the rooms -- well under 5 star as advertised. This hotel has seen better days and had made smart decisions on bathroom design, but has fallen in general disrepair. Good value if the price was lowered by 25% at least.

Royal Plaza Hotel HongkongRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - FürdőszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - FürdőszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - FürdőszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - VendégszobaRoyal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlRoyal Plaza Hotel Hongkong - BejáratRoyal Plaza Hotel Hongkong - ElőcsarnokRoyal Plaza Hotel Hongkong - ElőcsarnokRoyal Plaza Hotel Hongkong - ElőcsarnokRoyal Plaza Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóRoyal Plaza Hotel Hongkong - UszodaRoyal Plaza Hotel Hongkong - UszodaRoyal Plaza Hotel Hongkong - UszodaRoyal Plaza Hotel Hongkong - FitneszteremRoyal Plaza Hotel Hongkong - FitneszteremRoyal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlRoyal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlRoyal Plaza Hotel Hongkong - Pub/LoungeRoyal Plaza Hotel Hongkong - Pub/LoungeRoyal Plaza Hotel Hongkong - Pub/LoungeRoyal Plaza Hotel Hongkong - ÉtteremRoyal Plaza Hotel Hongkong - ÉtteremRoyal Plaza Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlRoyal Plaza Hotel Hongkong - BálteremRoyal Plaza Hotel Hongkong - TárgyalóRoyal Plaza Hotel Hongkong - TárgyalóRoyal Plaza Hotel Hongkong - TárgyalóRoyal Plaza Hotel Hongkong - TárgyalóRoyal Plaza Hotel Hongkong - Étterem