Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen

25 Trengganu Street (near to Temple/Smith Street), Chinatown, Szingapúr 058476 (Térkép)

Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Vendégszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Fürdőszoba Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda kívülről Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Bejárat Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Bejárat Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülről Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülről Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülről
Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülről Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Pub/Lounge Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Pub/Lounge Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Pub/Lounge
Kerület: Chinatown Szobák száma: 80

6,9
6,9
7,0
6,0
Mike F. Egyéni utazó New Zealand, 2015. szeptember 1.
Nice central location

Hotel is well situated. Rooms small but clean and tidy. Staff friendly.
I can't complain about this place. Have stayed there with wife and son in the past but this time i was just spending a night in transit during a business trip. The Smith St food court is just outside the back door nd is great for sampling local street food. Room quiet at night as ther eis not much traffic noise. Don't get the hotel confused with the Santa Grand Chinatown which is just in the next block, run by the same people, but not nearly as pleasant.
Kulchalee S. Csoportos utazó Thailand, 2015. szeptember 1.
good Hotel and good location for MRT , shoping

good location, near MRT ,room cleanin
Sittikorn L. Párban utazó Thailand, 2015. augusztus 30.
Location

Good location
OK
Warinthorn N. Csoportos utazó Thailand, 2015. augusztus 30.
Budget hotel

Convenience, Clean, Service
Good location, near MRT
Tuddao C. Párban utazó Thailand, 2015. augusztus 29.
Nice & Reasonable price hotel

Good service with a special complimentary drink, easy to trevel 2 min from MRT station
Nice
Sornkiat C. Üzleti utazó Thailand, 2015. augusztus 29.
Boutique Hotel in Chinatown

Comfortable, Close to shopping area, Plenty of food
It was fine but toilet and shower room was very small. I am only 155 cm. height but still couldn't sit on toilet because of no leg room.
Phuong M. Párban utazó Vietnam, 2015. augusztus 28.
Great location

Great location,good service,nice hotel
I'll be back
Tweechai K. Család fiatal gyerekekkel Thailand, 2015. augusztus 28.
Near mrt but very small room

Near mrt
Ok
Ong J. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 27.
Convenient Location to Chinatown

Location, price, Food
Suet Y. Egyéni utazó Malaysia, 2015. augusztus 25.
Good location , clean room, unique deco

Location, room cleanliness , good wifi

Santa Grand Hotel Lai Chun Yuen SzingapúrSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - VendégszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - FürdőszobaSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda kívülrőlSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - BejáratSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - BejáratSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülrőlSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülrőlSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülrőlSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - A szálloda belülrőlSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Pub/LoungeSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Pub/LoungeSanta Grand Hotel Lai Chun Yuen Szingapúr - Pub/Lounge