Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan

Kapten Maulana Lubis Street No. 7, Medan Városközpont, Medan, Indonézia 20112 (Térkép)

Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Uszoda Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülről Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Business Center Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Recepció Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Szolgáltatások Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülről Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Bálterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Előcsarnok Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A környék Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Szolgáltatások Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Bálterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Tárgyaló
Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Étterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Kert Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Előcsarnok Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Étterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba
Kerület: Medan Városközpont Szobák száma: 324

7,8
7,9
8,1
7,9
Sigit T. Üzleti utazó Indonesia, 2015. szeptember 1.
Comfortable Stay in Santika

No Carpet in Room / Clean, Sleep Comfort, Centrally Located
Comfortable stay in Santika, as usual.
Siti F. Csoportos utazó Malaysia, 2015. szeptember 1.
Very good

Friendly staff
Nice
Didit H. Család fiatal gyerekekkel Indonesia, 2015. augusztus 30.
nice

food, kind, nice
Christophe S. Család fiatal gyerekekkel Belgium, 2015. augusztus 26.
Good for one night

Breakfast, staff, location
As expected, excepted: -cot bed too hard -key system in the lift boring, had to ask a duplicate of the key. And the key weren't working till our departure. Had to reinitialised them. -Breakfast is amazing -staff is amazing. -atmosphere of the hotel and swimming pools are nice.
Lydia C. Csoportos utazó Indonesia, 2015. augusztus 17.
nice pool

cleanness, location, wifi
location is good, palladium plaza is in front of the hotel, u can find hypermart inside the plaza, near s.parman street for chinese food and merdeka walk.. pool is nice! variety choice for breakfast.. wifi is available too (not really fast and limited for 2 devices)
Aya M. Üzleti utazó Japan, 2015. augusztus 12.
Comfortable.

Simple and clean room.
Comfortable stay.
Noor J. Egyéni utazó Malaysia, 2015. augusztus 10.
Check in - fast & good. The only problem is the AC

Breakfast
Please make sure the room is cold enough during noon time. feeling a bit stuffy regardless the AC temperature were low.
Richard T. Egyéni utazó Singapore, 2015. augusztus 5.
N.A

1). Nice place, 2). Convenient 3). Clean place
Maraden M. Üzleti utazó Indonesia, 2015. augusztus 4.
good sleeping

nice and comfort
Nice and comfort
Edward T. Üzleti utazó Philippines, 2015. augusztus 2.
Pleasant stay

Location, food, cleanliness

Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan MedanSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - UszodaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülrőlSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Business CenterSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - RecepcióSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - SzolgáltatásokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülrőlSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - BálteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A környékSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - SzolgáltatásokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - BálteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - TárgyalóSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ÉtteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - KertSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ÉtteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba