Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan

7,8
8,0
8,1
7,9
Chiew L. Üzleti utazók Malaysia, 2016. április 22.
Conversation centre
4,7
Main road is dusty n too near to main road.
Beng L. Üzleti utazók Singapore, 2016. április 22.
PLEASANT AND NEW
4,7
NOT MUCH ATTRACTIONS NEARBY, ROOM ARE NOT WELL NOISE INSULATED. SUITABLE FOR SHORT TRIP.
Kelvin R. Üzleti utazók Malaysia, 2016. április 18.
good and excellent
the best hotel ini medan..
Andriyan A. Üzleti utazók Indonesia, 2016. április 18.
Graet hotel
Good facilities, good staff, clean
Antho D. Üzleti utazók Indonesia, 2016. április 12.
Good Location
Top
Christine S. Üzleti utazók Indonesia, 2016. április 4.
lokasi strategis
Kamar bersih, lokasi strategis
Sim M. Párban utazók Singapore, 2016. április 3.
Pleasant Stay
Room is clean, staff is polite n helpful, breakfast spread is good. Price wise is on the high side. Happy experience.
Novy W. Üzleti utazók Indonesia, 2016. március 30.
nice
good place, good service, especially fair price.
Johnny M. Párban utazók Indonesia, 2016. március 28.
Satisfactory as a whole

Cleanliness
Christine S. Üzleti utazók Indonesia, 2016. március 28.
Kamar nyaman
Bersih, nyaman & lokasi strategis
Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan MedanSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - UszodaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülrőlSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Business CenterSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - RecepcióSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - SzolgáltatásokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülrőlSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - BálteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A környékSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - SzolgáltatásokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - BálteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - TárgyalóSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ÉtteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - KertSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ÉtteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Ételek és italokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - UszodaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Spa