Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan

Kapten Maulana Lubis Street No. 7, Medan Városközpont, Medan, Indonézia 20112 (Térkép)

Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Uszoda Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülről Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Business Center Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Recepció Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Szolgáltatások Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülről Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Bálterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Előcsarnok Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A környék Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Szolgáltatások Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Bálterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Tárgyaló
Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Étterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Kert Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Előcsarnok Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Étterem Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba
Kerület: Medan Városközpont Szobák száma: 324

7,8
7,9
8,1
7,9
Sumitomo T. Párban utazó Indonesia, 2015. július 24.
goood

hood cheap nice
4,7
hood cheap nice
Ilza N. Párban utazó Indonesia, 2015. július 23.
Good hotel

9,7
Hanry S. Párban utazó Indonesia, 2015. július 17.
good location.breakfast is good

location.swimming pool
Lee C. Család idősebb gyerekekkel Singapore, 2015. július 16.
Friendly counter staff

Friendly counter staff with english speaking, room clean and comfortable
Comfortable
Novie O. Egyéni utazó Indonesia, 2015. július 4.
Clean

Clean
4,7
Was good
Hwa J. Csoportos utazó Malaysia, 2015. június 25.
Location is god

Location, clean, big room
The location is good, within 10 minute walking distance to Sun Plaza. There is a small mall just opposite the hotel. The room is big, it can fit 3 ppl with 1 extra bed. However, the air-cond in the room is very warm, not cold even on it overnight.
Denny D. Egyéni utazó Indonesia, 2015. június 21.
Great hotel

Easy-access location, friendly and helpful staffs and comfortable room
Highly satisfied...greeted and helped with quick process check-in...comfortable room and great breakfast...easy-access location to and from the hotel Will come back for sure
Halim T. Üzleti utazó Indonesia, 2015. június 20.
the wifi hotspot login is not working. bad wifi

food is good
Hotel wifi is bad, can't login into hotspot.
Atika D. Egyéni utazó Indonesia, 2015. június 14.
I will back

Food view room
Very good
Evi C. Egyéni utazó Indonesia, 2015. május 10.
Nice

Food, room and staff
So far good

Santika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan MedanSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - UszodaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülrőlSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Business CenterSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - RecepcióSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - SzolgáltatásokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A szálloda kívülrőlSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - BálteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - A környékSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - SzolgáltatásokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - BálteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - TárgyalóSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ÉtteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - KertSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ElőcsarnokSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - VendégszobaSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - ÉtteremSantika Premiere Dyandra Hotel & Convention – Medan Medan - Vendégszoba