Somerset Surabaya Hotel

Jalan Raya Kupang Indah, Surabaya városközpont, Surabaya, Indonézia 60189 (Térkép)

Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Tárgyaló Somerset Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda kívülről Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Étterem Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Előcsarnok Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Étterem Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Fitneszterem Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Étterem Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Étterem Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Fürdőszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Fürdőszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Ételek és italok Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Fürdőszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba
Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Uszoda Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Előcsarnok Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Fürdőszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Játszótér Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Előcsarnok Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Kávézó Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Kávézó Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba Somerset Surabaya Hotel Surabaya - A környék Somerset Surabaya Hotel Surabaya - Fürdőszoba
Kerület: Surabaya városközpont Szobák száma: 432

7,6
7,4
7,4
7,2
Miklos M. Üzleti utazó Hungary, 2013. április 22.
jól éreztem magamat

barátságos légkör, kiváló reggeli, gyors internet
Gene G. Család fiatal gyerekekkel United States of America, 2015. augusztus 13.
Great Time

Clean and friendly Staff
Pleasant
Surjedi P. Üzleti utazó Indonesia, 2015. augusztus 6.
Good Hotel but need renovation

1) Good Location 2) Good Lay Out 3) Good staff hospitality
1) Need to renovate their whirlpool, steam room, sauna and locker room and need to expand the size of gym room and the swimming pool. 2) Need to change the bath tub because too much flaws on it
Mauro P. Család fiatal gyerekekkel Italy, 2015. július 29.
THREE NIGHT AT SURABAYA

LOCATION , BUSINESS ROOM , ROOM SIZES
Overall good , room clean and very friendly staff . Location is perfect choice for those need to go to Indonesia Immigration Offices.
Andy S. Párban utazó Indonesia, 2015. július 28.
Average 4 stars

location, comfortable room, clean
+ comfortable room + good location + polite staff - old & small bathroom - boring breakfast menu & choices
Suci S. Egyéni utazó Indonesia, 2015. július 21.
I've got the best experience for my 4 nights stay.

Good cleanliness for the room, good service for room service, comfortable bed.
I enjoyed it very much, only that the gym is not too big and it's not well-maintained (when I firstly entered the gym and about to go up, I smelled urine. It's like your baby pees somewhere and you don't clean it). I directly complained to one of your staff there but no action! What a shame!
Lois D. Párban utazó Indonesia, 2015. július 4.

Good location
Lois D. Üzleti utazó Indonesia, 2015. július 1.

Good location
Lois D. Üzleti utazó Indonesia, 2015. június 30.
my favourite hotel

good location
Arief G. Üzleti utazó Indonesia, 2015. június 27.
Good hotel

everything is as said in the pictures, nice clean hotel and friendly staff
great stay

Somerset Surabaya Hotel SurabayaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - TárgyalóSomerset Surabaya Hotel Surabaya - A szálloda kívülrőlSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ÉtteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ElőcsarnokSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ÉtteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FitneszteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ÉtteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ÉtteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FürdőszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FürdőszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - Ételek és italokSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FürdőszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - UszodaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ElőcsarnokSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FürdőszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - JátszótérSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ElőcsarnokSomerset Surabaya Hotel Surabaya - KávézóSomerset Surabaya Hotel Surabaya - KávézóSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - A környékSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FürdőszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - FürdőszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ÉtteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - ÉtteremSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - VendégszobaSomerset Surabaya Hotel Surabaya - Vendégszoba

Ügyfelek ajánlásai - Somerset Surabaya Hotel, Surabaya