South Pacific Hotel

23 Morrison Hill Road, Wancsai, Hongkong

7,8
6,8
Cheung T. Párban utazók Hong Kong, 2016. február 7.
Fair

Good Location, nice clean room.
Fair price.
Krystle A. Család idősebb gyerekekkel Philippines, 2016. február 7.
We love staying at South Pacific Hotel

Location, Staff, Cleanliness
Sunisa S. Csoportos utazók Thailand, 2016. január 30.
good choice

location
good
Hang W. Egyéni utazók Singapore, 2015. december 30.
Decent Hotel with reasonable price

Location in terms of access to dining, cleanliness
Bernie I. Család idősebb gyerekekkel Philippines, 2015. december 29.
My Stay December 2015

Large room, courteous staff, Locatio
A good experience. However hotel doesn't provide any free shuttle bus service.
Fong C. Párban utazók China, 2015. december 21.
good

good location
Geok Y. Párban utazók Singapore, 2015. december 16.
room iclean. However there is renovation going on

Location. Clean and convenient
Stayed there for 3 nights, locaton is good near market place with lot of seafood. Shopping center is also nearby. However when I stayed there are some renovation going on from 10am till 6 pm quite nosy. Other than that hotel is great.
Nutsaba S. Üzleti utazók Thailand, 2015. december 8.
A
Very bad of all I would never go back there
Boon W. Párban utazók Singapore, 2015. november 30.
location is good, room is small

Location is good, Cramp Room & Toilet, Room dont feel clean
hotel is nicely located near few good eateries. Walking distance to Time Square/CWB MTR. However, the room is very cramp and toilet is very cramp. First feel of room is that it don't feel clean. TV is small, not suitable for family with kids as there is really no extra space.
Su Y. Üzleti utazók Singapore, 2015. november 26.
room are too small. mattress uncomfortable

Location, housekeeping,
Average. May consider their suites ( equivalent to a 4 star hotel ) if price is reasonable
South Pacific Hotel HongkongSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - VendégszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - LakosztálySouth Pacific Hotel Hongkong - FürdőszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - FürdőszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - FürdőszobaSouth Pacific Hotel Hongkong - KilátásSouth Pacific Hotel Hongkong - Szórakozási lehetőségekSouth Pacific Hotel Hongkong - BálteremSouth Pacific Hotel Hongkong - ElőcsarnokSouth Pacific Hotel Hongkong - ElőcsarnokSouth Pacific Hotel Hongkong - ElőcsarnokSouth Pacific Hotel Hongkong - ElőcsarnokSouth Pacific Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlSouth Pacific Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlSouth Pacific Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlSouth Pacific Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlSouth Pacific Hotel Hongkong - ÉtteremSouth Pacific Hotel Hongkong - ÉtteremSouth Pacific Hotel Hongkong - Bejárat