Stanford Hillview Hotel

Observatory Road On Knutsford Terrace, Tsim Sha Tsui, Hongkong (Térkép)

Stanford Hillview Hotel Hongkong - A szálloda kívülről Stanford Hillview Hotel Hongkong - A szálloda kívülről Stanford Hillview Hotel Hongkong - Bejárat Stanford Hillview Hotel Hongkong - Bejárat Stanford Hillview Hotel Hongkong - Előcsarnok Stanford Hillview Hotel Hongkong - Recepció Stanford Hillview Hotel Hongkong - Recepció Stanford Hillview Hotel Hongkong - Előcsarnok Stanford Hillview Hotel Hongkong - Előcsarnok Stanford Hillview Hotel Hongkong - Előcsarnok Stanford Hillview Hotel Hongkong - Business Center Stanford Hillview Hotel Hongkong - Étterem Stanford Hillview Hotel Hongkong - Étterem Stanford Hillview Hotel Hongkong - Étterem Stanford Hillview Hotel Hongkong - Étterem Stanford Hillview Hotel Hongkong - Étterem
Stanford Hillview Hotel Hongkong - Pub/Lounge Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - A szálloda belülről Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba Stanford Hillview Hotel Hongkong - Vendégszoba
Kerület: Tsim Sha Tsui Szobák száma: 177

7,6
8,0
7,9
7,8
6,9
Hamza A. Üzleti utazó Jordan, 2015. július 28.
Nice

Location
Sreevaru S. Üzleti utazó India, 2015. július 24.
One of the best hotels I have been in Hingkong

Location, good staff, good price
Comfortable, only issue would be accessing taxis
Matthew P. Üzleti utazó Australia, 2015. július 23.
Location

Location , rooms
Leksan T. Egyéni utazó Malaysia, 2015. július 18.
Affordable Luxury

Room standard, location and comfort
Great
Hoi S. Párban utazó Hong Kong, 2015. július 17.
Staff was friendly however room very dirty

Staff friendly, near shopping and restaurant area
When I went into the room after check in, I found the room was very dirty, with some nuts on the glass under the TV. It was disgusting! And hair in bath tub.
Shane D. Egyéni utazó New Zealand, 2015. július 4.
great

Location, great service and spacious rooms
9,7
It was great, I stayed there 7 months ago. Great location, close to everything, metro isn't far. Staff are lovely and helpful.
Yuen M. Párban utazó Hong Kong, 2015. július 1.
Nice value of money in the middle of the town

easy to find, convenient location and helpful staff
Easily access to all shopping centres, many pubs and bars nearby, nice nightlife experiences. Although the hotel is quite old, but for this amount of money is still acceptable.
Bo K. Párban utazó Hong Kong, 2015. június 30.
Room is not clean

Not clean and old
Francis S. Párban utazó Canada, 2015. június 26.
Excellent

Clean.
Teresa V. Család fiatal gyerekekkel Philippines, 2015. június 23.
Great stay!

early check-in and luggage storage; accommodating staff; everyday room service/cleaning

Stanford Hillview Hotel HongkongStanford Hillview Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlStanford Hillview Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlStanford Hillview Hotel Hongkong - BejáratStanford Hillview Hotel Hongkong - BejáratStanford Hillview Hotel Hongkong - ElőcsarnokStanford Hillview Hotel Hongkong - RecepcióStanford Hillview Hotel Hongkong - RecepcióStanford Hillview Hotel Hongkong - ElőcsarnokStanford Hillview Hotel Hongkong - ElőcsarnokStanford Hillview Hotel Hongkong - ElőcsarnokStanford Hillview Hotel Hongkong - Business CenterStanford Hillview Hotel Hongkong - ÉtteremStanford Hillview Hotel Hongkong - ÉtteremStanford Hillview Hotel Hongkong - ÉtteremStanford Hillview Hotel Hongkong - ÉtteremStanford Hillview Hotel Hongkong - ÉtteremStanford Hillview Hotel Hongkong - Pub/LoungeStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - FürdőszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - FürdőszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - FürdőszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - VendégszobaStanford Hillview Hotel Hongkong - FitneszteremStanford Hillview Hotel Hongkong - Szórakozási lehetőségekStanford Hillview Hotel Hongkong - Kert