Swiss-Belinn Medan

Jl. Surabaya No. 88, Medan Városközpont, Medan, Indonézia (Térkép)

Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről Swiss-Belinn Medan Medan - Üzletek Swiss-Belinn Medan Medan - Business Center Swiss-Belinn Medan Medan - Étterem Swiss-Belinn Medan Medan - Ételek és italok Swiss-Belinn Medan Medan - Étterem Swiss-Belinn Medan Medan - Előcsarnok Swiss-Belinn Medan Medan - Bejárat Swiss-Belinn Medan Medan - Étterem Swiss-Belinn Medan Medan - Fitneszterem Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről Swiss-Belinn Medan Medan - Vendégszoba Swiss-Belinn Medan Medan - Pub/Lounge Swiss-Belinn Medan Medan - Tárgyaló Swiss-Belinn Medan Medan - Étterem Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről
Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről Swiss-Belinn Medan Medan - Vendégszoba Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről Swiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülről Swiss-Belinn Medan Medan - Vendégszoba Swiss-Belinn Medan Medan - Fürdőszoba
Kerület: Medan Városközpont Szobák száma: 180

7,8
7,5
7,6
7,5
6,9
Yap Y. Egyéni utazó Malaysia, 2015. augusztus 29.
2 1/2

Breakfast, breakfast breaksft
Ok
Mohammad F. Üzleti utazó Malaysia, 2015. augusztus 28.
value for money

breakfast
Henki T. Egyéni utazó Indonesia, 2015. augusztus 24.
Good Hotel, Good Location

Location, Friendly staff, and affordable
Ima M. Üzleti utazó Indonesia, 2015. augusztus 22.
Old

Food
3,7
Hezron M. Párban utazó Indonesia, 2015. augusztus 21.
Odor

Odor, Intermitent internet wifi connection
Room and pathway are totally odor. Will not return there anymore
Andrew W. Párban utazó United Kingdom, 2015. augusztus 15.
Nice

Size of the room/restaurant staff
Nice hotel rooms are spacious bathroom could do with a bit of TLC but were clean We only stayed 1 night the restaurant staff were very helpful.... We had a good chat. There are some Chinese restaurants at he back of the hotel food is good. If your in Medan then this hotel is good to stay at
Pei W. Üzleti utazó Taiwan, 2015. augusztus 15.
Nice value

Food,big room, location
Shelvy E. Üzleti utazó Indonesia, 2015. augusztus 11.

ok
Pang S. Egyéni utazó Afghanistan, 2015. augusztus 10.
Clean & good location

Clean & good location
Colin A. Párban utazó United Kingdom, 2015. augusztus 7.
One Night in Medan

Price.
Our stay was extremely shortly arriving at 10pm and leaving by 8am so difficult to judge on all aspects of the hotel however what little time we did spend in the hotel was to our satisfaction.

Swiss-Belinn Medan MedanSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - ÜzletekSwiss-Belinn Medan Medan - Business CenterSwiss-Belinn Medan Medan - ÉtteremSwiss-Belinn Medan Medan - Ételek és italokSwiss-Belinn Medan Medan - ÉtteremSwiss-Belinn Medan Medan - ElőcsarnokSwiss-Belinn Medan Medan - BejáratSwiss-Belinn Medan Medan - ÉtteremSwiss-Belinn Medan Medan - FitneszteremSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - VendégszobaSwiss-Belinn Medan Medan - Pub/LoungeSwiss-Belinn Medan Medan - TárgyalóSwiss-Belinn Medan Medan - ÉtteremSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - VendégszobaSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - A szálloda belülrőlSwiss-Belinn Medan Medan - VendégszobaSwiss-Belinn Medan Medan - Fürdőszoba