The Wharney Guang Dong Hotel

8,4
7,2
7,5
6,5
Emerald T. Csoportos utazók Hungary, 2013. április 1.
Kívánló hotel, jó elhelyezkedéssel

Közel van a kompkikötőhöz, komfortos és jó étterem
9,7
Kellemes időt töltöttünk el a Guang Dong Hotelben. Jó elhelyezkedése révén, nagyon közel volt a kikötőhöz, így nem volt sok idő, mire kijutottunk, hogy átkeljünk Makaóra. Személyzete, étterme, a szobák komfortfokozata kiváló. Igen színvonalas szálloda.
Paul S. Egyéni utazók United Kingdom, 2016. április 24.
4,7
Internet access was intermittent in room
Kwok M. Üzleti utazók Hong Kong, 2016. április 24.
Value for money
Knew about this hotel for long time and first time staying recently. Good value for money with reasonable size of room. A pleasant susprise.
Lariska M. Egyéni utazók Netherlands, 2016. április 24.
ok
4,3
This hotel is ok. Nothing fancy, but I think it has a great location.
Xiangpeng W. Egyéni utazók China, 2016. április 24.
Nice value hotel
That's it
Jared J. Üzleti utazók South Africa, 2016. április 22.
Front reception
3,7
So rude upon arrival,asked for a non smoking room and the lady at reception started shouting at me. So unpleasant after a 13 hour flight from South Africa. Don't expect a smile upon arrival or any help. Room very average but good location.
Keith R. Üzleti utazók New Zealand, 2016. április 22.
Great Location
Great location but a bit tired - will use again
Wayne C. Üzleti utazók Australia, 2016. április 21.
Great improvement to hotel.
I stayed in a no smoking newly renovated room and it was extremely good compared to my last stay 2 years ago. Truely no smoking, comfortable bed, aircon worked and nice modern feel. If you stay here go for a renovated room, I assume the others are still in bad need of refurbish. I would stay here again, good value for business travellers and close to MTR station.
Stephen M. Üzleti utazók United States of America, 2016. április 19.
Decent Hotel
Decent hotel in good nightlife location. Room stuffy and in need of upgrade. That said, decent location for food and entertainment.
Anthony P. Üzleti utazók United Kingdom, 2016. április 19.
Good location for the convention center and night
Local restaurants and bars are very close by too!
The Wharney Guang Dong Hotel HongkongThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - BejáratThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - BejáratThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ElőcsarnokThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - UszodaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - UszodaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - FitneszteremThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - A szálloda kívülrőlThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - BejáratThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ElőcsarnokThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - RecepcióThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ElőcsarnokThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Business CenterThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Business CenterThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ElőcsarnokThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - TárgyalóThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ÉtteremThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ÉtteremThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ÉtteremThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - ÉtteremThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Exkluzív társalgóThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - UszodaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - VendégszobaThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Közeli látványosságokThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Közeli tömegközlekedésThe Wharney Guang Dong Hotel Hongkong - Előcsarnok