West Hotel

No.39 Wai Ching Street, Jordan Road, Yaumatei, Jordan, Hongkong

7,8
7,4
6,0
Junga S. Egyéni utazók South Korea, 2016. január 26.
Good stay

Clean. Location. Room size
Clean enough. Comfortable bed. Fire alarm often. Rude staff when i asked about the fire alarm
Joshua C. Család fiatal gyerekekkel United States of America, 2016. január 2.
Over priced below average

Location
Overpriced below average hotel. The room stank of cigarettes and there was a big patch of mold growing on the carpet/ wall.
Kwee F. Család idősebb gyerekekkel Singapore, 2015. december 30.
Nice and simple hotel

Location, pricing, services
Benedictus W. Család idősebb gyerekekkel Singapore, 2015. december 23.
Located near many famous food stalls.

Cleanliness. Helpful staff. Simple.
Hotel management to seriously consider to replace with thicker pillow, Best to ask for extra pillow, I finally got good sleep on fourth and fifth nights. Try to get a map of MTR, plan your outing properly and you'll find using the nearer Austin station is much better than Jordon (quite a distance) even if you need to inter exchange between rail lines. Counter staff is helpful, book taxi at 5am, flat rate HKD210 to airport.
Jakob E. Egyéni utazók Norway, 2015. november 30.
A joke of a hotel
2,7
Ez az ügyfél csupán értékelte a szállást, de nem írt megjegyzést.
Nicola K. Csoportos utazók United Kingdom, 2015. október 19.
what you'd expect for the price

location
Hotel was fine for what we paid. Wasn't expecting it to be swanky! Good location and close to what we wanted.
Lau K. Család idősebb gyerekekkel United Kingdom, 2015. október 18.
A value for money hotel

location
The price is ok although the hotel is quite old
Chooi F. Egyéni utazók Malaysia, 2015. szeptember 19.

Clean, tidy and welcome
Staff are pleasant and room is tidy but a little bit far from subway.
Uurtsaikhbaatar B. Család fiatal gyerekekkel Mongolia, 2015. szeptember 14.
Nice location and service

nice
Hendri H. Párban utazók Indonesia, 2015. szeptember 10.
Standard Hotel

Clean, pretty good location, near to the MRT
The bed is too hard, pillow too soft
West Hotel HongkongWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - BejáratWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - RecepcióWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - BejáratWest Hotel Hongkong - RecepcióWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - RecepcióWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - BejáratWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - Pub/LoungeWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - Pub/LoungeWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlWest Hotel Hongkong - LakosztályWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlWest Hotel Hongkong - BejáratWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - Pub/LoungeWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - A szálloda belülrőlWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - FürdőszobaWest Hotel Hongkong - Pub/LoungeWest Hotel Hongkong - Pub/LoungeWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - ElőcsarnokWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - VendégszobaWest Hotel Hongkong - Előcsarnok