чи

Travellers Suites Serviced Apartments

Jl. Listrik No. 15, Медан Сіті Центр, Медан, Індонезія 20112 (Перегляд карти)

Бронюйте зараз!

Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Інтер’єр готелю Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Фойє Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Спа-центр Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Рецепція Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Інтер’єр готелю Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Інтер’єр готелю Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Зовнішній вид готелю Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Ресторан Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Басейн Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Ванна кімната Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня
Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Ресторан Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Ванна кімната Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Ванна кімната Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня Travellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня
Місцезнаходження Медан Сіті Центр Кількість номерів: 52

Страви/Організація харчування:
6,4
Усі відгуки (84)
Відсортувати за:
Hendra H. Сім"я з малими дітьми Indonesia, 12 грудня 2014 р.
not recommended for family with small children
5,7
Staff not helpful at all. Have some one sit down in front of room and smoking...
Shajurddeen M. Ділова поїздка Singapore, 10 грудня 2014 р.
The nice locatin

Shopping attacrin
Wonderful
Rohaidah E. Сім"я зі старшими дітьми Singapore, 31 жовтня 2014 р.
Comfortable & convenient

Location, quiet & comfort
6,3
Comfortable. Hotel is clean but furniture is old. Staff are friendly & responsive. Fast to react on request fr service or maintenance of d shower pipe that was not working. Wifi in room was weak & sometimes not working at all, only good at d restaurant. Hotel reception counter asked fr cash downpayment of Rp350,000. Although this will be refunded upon checked out but this has caused us a shortage in our spending money & made us to look fr money changer to change money to cover fr this shortages & caused us a loss in exchange rate.
Feirouez Y. Сім"я з малими дітьми Malaysia, 25 жовтня 2014 р.
To strict on check-out time no consideration

The location but the swimming pool is too dirty
5,7
Alex C. Сім"я з малими дітьми Indonesia, 16 жовтня 2014 р.
nice apartment

nice location, spacious room, good cleaniness
8,7
Alex C. Сім"я з малими дітьми Indonesia, 15 жовтня 2014 р.
nice apartment

spacious room, value for money, good located
8,7
Jong H. Ділова поїздка Indonesia, 4 жовтня 2014 р.
location us good..but..

just location is good
2,7
Location is good but other thing are not good. I will not go again this hotel
Ngadni T. Сім"я з малими дітьми Malaysia, 14 вересня 2014 р.
spacious 2-bedroom apt

space, location
6,7
Zainal B. Сім"я з малими дітьми Malaysia, 10 серпня 2014 р.
2 day 1 night stay

Easy access to medan
Very comfort and large room size, suitable for 4-5 family members.
Brenda M. Сім"я з малими дітьми Indonesia, 1 липня 2014 р.
Nice place for big family

Spacious room, centrally located and good food
8,3
It was nice for a big family like us

Бронюйте зараз!

Це швидко і легко!

Travellers Suites Serviced Apartments МеданTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Інтер’єр готелюTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ФойєTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Спа-центрTravellers Suites Serviced Apartments Медан - РецепціяTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Інтер’єр готелюTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Інтер’єр готелюTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Зовнішній вид готелю Travellers Suites Serviced Apartments Медан - РесторанTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - БасейнTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Ванна кімнатаTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - РесторанTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Ванна кімнатаTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Ванна кімнатаTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - ВітальняTravellers Suites Serviced Apartments Медан - Вітальня

AS-AGWEB-3A01